مدیر بسیج پزشکی و سلامت شهرستان آمل :

بسیج جامعه پزشکی پشتیبان کادر درمان/ توزیع بیش از یک هزار و ۸۵۰ بسته معیشتی

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۳ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیر بسیج پزشکی و سلامت شهرستان آمل گفت: نقش افرینی خبرنگاران در مبارزه با شیوع ویروس کرونا قابل تحسین است و قطعا شیوع ویروس کرونا بدون اطلاع رسانی به جامعه تلفات بیشتری داشتیم .
بسیج جامعه پزشکی پشتیبان کادر درمان/ توزیع بیش از یک هزار و ۸۵۰ بسته معیشتی
 

به گزارش سفیر هراز،عباس اقوامی آملی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه خبرنگاران پاسدار حریم خبر و اطلاع رسانی هستند، گفت: نقش افرینی خبرنگاران در مبارزه با شیوع ویروس کرونا قابل تحسین است و قطعا شیوع ویروس کرونا بدون اطلاع رسانی به جامعه تلفات بیشتری داشتیم .
وی با تاکید اینکه  اطلاع رسانی مهم ترین اصل در پیشگیری است، خاطرنشان کرد: حوزه سلامت فرصت اموزش در این سطوح از جامعه را ندارد چرا که درگیر سلامت و درمان بودند، خبرنگاران با تولید محتوا و دادن هشدارهای لازم و به تصویر کشیدن زحمات مدافعین سلامت فعالیت های موثری داشتند.
مدیر بسیج پزشکی و سلامت شهرستان آمل با بیان اینکه بیش از هزار و 850 بسته معیشتی به بیماران کرونایی توزیع شد، عنوان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در چند مرحله با کمک خیرین و کمک های مردمی، تجهیزات پزشکی و بسته های معیشتی جمع اوری و اهدا شد.
وی ادامه داد: این کمک ها شامل بیش از 8 هزار کیت حفاظت شخصی ، 2 هزار بسته معیشتی، 500 شیلد، بیش از 5 هزار ماسک، هزار عدد گان ، کپسول اکسیژن ساز و همچنین در چندین مرحله توزع غذای گرم و مواد غذایی در بیمارستان ها توزیع شد.
اقوامی از نامنویسی ۴۵۱ نفر در فراخوان مرحله دوم سپاه بیان کرد: درمانگاه سپاه نامنویسی کردند که برای به کار گیری در شرایط نیاز به مدیر شبکه تحویل داده شد.
وی بسیج جامعه پزشکی را پشتیبانی برای جامعه دانست و افزود: در زمان ابتدای شیوع کرونا که کمبود و مشکلاتی در حوزه سلامت و خدمات رسانی داشتیم پای کار بودیم تا این مشکلات را رفع کنیم.
مدیر بسیج پزشکی و سلامت شهرستان آمل تصریح کرد: برای خرید و اجازه خانوادهای کرونایی برای اکسیژن ساز به خرید این دستگاه و دادن آن تنها با ارائه کارت ملی پرداختیم تا هزینه های اضافه به خانوادهای کرونایی تحمیل نشود.
وی بسیج جامعه پزشکی بسیج مستضعفین خواند و خاطرنشان کرد: با کمک های مردمی در حال اماده سازی هزار بسته معیشتی هستیم و از پزشکان انتظار داریم در حوزه محرومیت زدایی همکاری کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NzA2
 
 
کیمیا سامانه