عضو ارشد پژوهشکده فناوری نانو شمال کشور:

لزوم بکارگیری نخبگان کارافرین در سال جهش تولید

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۷ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مشاور نخبگان ریاست جمهوری مازندران گفت: بیانیه گام دوم انقلاب‌ نه تنها یک بیانیه حساب شده و دقیق از سوی رهبری معظم بلکه یک هشدار به مدیرانی تلقی می شود که جوانان را نادیده گرفته و از توان و ظرفیت جوانان واهمه داشتند، چون جایگاه خویش را متزلزل می دیدند.
لزوم بکارگیری نخبگان کارافرین در سال جهش تولید
 

به گزارش سفیر هراز،

روزبه مفیدیان عضو ارشد و مسئول روابط عمومی پژوهشکده فناوری نانو دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و قطب علمی آب در کشور در گفتگو با پایگاه خبری سفیرهراز با اشاره به اینکه نگاه به نخبگان را تغییر ندهیم هیچ جهشی در تولید نخواهیم داشت، گفت: در سال های اخیر با وجود دکترین فرتوت سیاسی در سطح اول کشور شاهد به عقب راندن نخبگان علمی و دانشگاهی در جامعه بودیم و متاسفانه به خاطر ندانم کاری‌ آقایان مدیران بسیاری از جوانان باانگیزه و نخبه کشور مهاجرت کرده اند. این پرونده خروج نخبگان نه تنها از بعد سیاسی بلکه از منظر اجتماعی‌نیز‌سبب آسیب‌های جدی به بدنه اقتصادی کشور می شود و در آینده ما با نیروهای مسن و بلااستفاده مواجه هستیم که هیچ تخصص و کارآمدی برای دولت ندارند.

وی  با تاکید بر منویات رهبری در مورد بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد: بیانیه گام دوم انقلاب‌ نه تنها یک بیانیه حساب شده و دقیق از سوی رهبری معظم بلکه یک هشدار به مدیرانی تلقی می شود که جوانان را نادیده گرفته و از توان و ظرفیت جوانان واهمه داشتند، چون جایگاه خویش را متزلزل می دیدند.

نخبه جوان مازندران  ادامه داد: مدیرانی که دارای اعتماد و عزت نفس کافی باشند و به شالوده کاری خود اعتماد دارند هرگز از بکارگیری نخبگان جوان ترسی ندارند و آنقدر اخلاق محور هستند که اگر روزی جوانانی با تخصص و با درایت بر صندلی مدیریت تکیه بزنند آنها با سعه صدر و تواضع نه تنها همکاری های لازم را با آنها انجام می دهند بلکه راه را برایشان هموارتر می کنند.

همچنین وی مجلس یازدهم رابه عنوان منجی جوانان و نخبگان قلمداد کرد و اضافه کرد: مجلسی که با شعار جوانگرایی و پاکدستی وارد عرصه انقلاب شده است و از برکات چله دوم انقلاب نشات گرفته قطعا به آرمان خواهی جوانان هم نسل خود بی اعتنا نخواهد بود و در بزنگاه های حساس چاره گشا و مسئولیت پذیر عمل خواهد کرد.

وی با تشریح نامگذاری سال جهش تولید و لزوم بکارگیری نخبگان کارآفرین برای تحقق این وعده اشاره کرد و افزود: برای رونق تولید ما از ظرفیت های اقتصادی و اهتمام بنگاه های زودبازده استفاده کردیم و بطور قطع باید برای جهش در تولید نیز از توان علمی دانشمندان و نخبگان همین سرزمین استفاده کنیم و اگر رویه های سابق در به گوشه راندن نخبگان را در پیش بگیریم هیچ جهشی در تولید نخواهیم دید. راهکار صحیح برای افزایش و انقلاب در تولید حمایت از استارت آپ ها و جلوگیری از ورود کالاهای غیر ضرور که در داخل کشور تولید می شود، به بازار است.
این محقق و استاد دانشگاه یادآوری کرد: همانطور که بارها در رسانه ها و جرایدعنوان کرده ام نخستین هدیه مجلس یازدهم به جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی می تواند تشکیل فراکسیون نخبگان باشد تا محلی برای ایجاد امید و بازپروری روحیه جهادی جوانان پرشور در دل انقلاب قرار گیرد. تشکیل این فراکسیون می تواند موجب حمایت های معنوی و مسئله محور برای دانشجویان و حتی ایجاد انگیزه برای نوجوانان و دانش آموزان تلقی شود. ما انتطار داریم نمایندگان محترم مجلس که با استفاده از ظرفیت همین جوانان به کرسی های وکالت دست یافته اند گوش و زبان و نماینده همین ملت باشند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3Njk0
 
 
کیمیا سامانه