مسئول تغسیل اموات کورنایی آمل:

غسل ۱۲۰ فوتی کرونایی از ابتدای مردادماه در آمل /کاهش 20 درصدی فوتی ها از ابتدای پیک دوم

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۴ / مرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مسئول تغسیل میت های کورنایی آمل گفت: با وجود کاهش 20 درصدی فوتی ها از ابتدای پیک دوم، هر روز شاهد فوتی های زیادی هستیم که 5 یا 6 فوت در روز بوده است، در امروز و روز گذشته تعداد فوتی ها به 3 نفر رسیده است.
غسل ۱۲۰ فوتی کرونایی از ابتدای مردادماه در آمل /کاهش 20 درصدی فوتی ها از ابتدای پیک دوم
 

به گزارش سفیر هراز،حسن رحمتی در گفتگوی خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه از ابتدای مرداد ماه تا امروز حدود 120 فوتی در غسالخانه امامزاده عبدالله ع غسل شدند گفت: با وجود کاهش 20 درصدی فوتی ها از ابتدای پیک دوم، هر روز شاهد فوتی های زیادی هستیم که 5 یا 6 فوت در روز بوده است، در امروز و روز گذشته تعداد فوتی ها به 3 نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه سربازان گمنام تمام تلاششان را خالصانه انجام می دهند تا احکام الهی اجرا شودف خاطرنشان کرد: فشار کار زیاد است، نیرو ها کم هستند، شرایط کاری سخت است، ساعت ها ناچار هستیم با وجود تشنگی حتی نتوانیم آب بخوریم.
مسئول تغسیل میت های کورنایی آمل تصریح کرد: 20 روز است فراخوان داده ایم اما کمتر کسی حاضر می شود برای کمک بیاید و این شرایط را سخت می کند.
وی 90 درصد فوتی را افراد مسن خواند و تاکید کرد: برکت خانوادههای ما پدر و مادرها هستند که متاسفانه بخاطر بیماری کرونا از دنیا رفتند و در پیک دوم حدود 5 مورد جوان بودند.
امام جماعت برتر چند دوره شهرستان آمل ادامه داد: جنازها آلوده هستند و با یک اشتباه کوچک می تواند جبران ناپذیر باشد، استرس روحی زیاد و فشار کار باعث نمی شود متوقف شویم و همچنان ایستادگی می کنیم، با وجود شرایط موجود داروهایم را اضافه کرده ام تا بتوانم حجم کار بیشتری را انجام دهم.
وی تصریح کرد: در اوایل بیماران کرونایی بدون غسل دفن می شدند که برای خانوادههای آنان بسیار ناراحت کننده بود و داغشان دوچندان می شد، تا زمانی که مقام معظم رهبری فتوا به غسل بیماران فوت شده از کرونا دادند، که شهرستان آمل جزء شهرهای پیشگام در شروع این کار در استان بود.
امام جمعه مسجد امام موسی بن جعفر ع خاطرنشان کرد: دلگرمی ما زمانی است که خانوادههای متوفی برایمان دعا می کنند و با وجودی که داغ دیده هستند از اینکه در این شرایط بخصوص برای عزیزانشان احکام میت را انجام داده ایم، تشکر می کنند، اینجاست که انرژی و توان می گیریم تا ادامه دهیم.
وی در پایان از تمام جهادگران تشکر کرد و افزود: از حجت السلام رمضانی با وجود بیماری باز هم فعالیت می کنند و اقای اشنا تشکر می کنم که در این مسیر سخت همکاری می کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NjY0
 
 
کیمیا سامانه