کادر درمان قربانی بی توجهی/عشق به خدمت از کربلای ۵ تا یاران سلامت

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۲ / مرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
امار بستری ها روز به روز افزایش یافت ودر کمال ناباوری در مقابل چشم های بی توجهی مان، شهید کادر درمان، به خانه یازدهمین رسید و یک پزشک متحد به خاک سپرده شد.
کادر درمان قربانی بی توجهی/عشق به خدمت از کربلای ۵ تا یاران سلامت
 

به گزارش سفیر هراز،چند ماهی از حضور کرونا می گذرد،  اما همچنان افراد زیادی قربانی این ویروس بدقدم می شوند، با وجودی که مدت کمی روند نزولی این بیماری در جامعه امیدوارکننده بود، به سبب مراعات نکردن و عادی شدن روال جامعه بار دیگر سیر صعودی شدت گرفت و امروز بیشتر شهرهای مازندران  در وضعیت قرمز هستند.
با وجود تمام تلاش های که برای فرهنگسازی برای مقابله با ویروس کرونا  انجام شد، این بیماری دوباره در مدار افزایشی قرار گرفت وکادر درمان باز هم قربانی این بی توجهی شدند.
امار بستری ها روز به روز افزایش یافت ودر کمال ناباوری در مقابل چشم های بی توجهی مان، شهید کادر درمان، به خانه یازدهمین رسید و یک پزشک متحد به خاک سپرده شد.
روزی در مقابل   تجاوز بیگانگان جنگید و اینک بعد از سالها آن حماسه را تکرار کرد، ایثار و از خودگذشتگی اش این سالها در میان سرفه های خشک و سخت، جانی دوباره به او می داد، شهید مذافع سلامت این بار شهید مدافع وطن هم هست، کسی که سالها زخم های  روزهای جنگ را با خود حمل کرده بود، دیگر توان این دنیای مادی را نداشت، بار پروازش را گشود تا به یاران شهیدش پیوند خورد.
از ابتدای کرونا یازده شهید که ایثارگرانه، در شرایط سخت کرونایی در مقابل سرفه های بی امان بیماران ایستادگی کردند خود اسیر این ویروس شدند و پایان دنیا مادی خود را با فداکاری رقم زدند.
 از خودگذشتگی شان سالها در قاب این مرزو بوم خواهد ماند، اما باید تلنگری برایمان باشد تا از خواب بی توجهی بیرون بیایم و با رعایت پرتکل های بهداشتی زندگی کسی را به خاک پیوند ندهیم.
بانونی 36 ساله فریدونکناری قطعا ارزوهای زیادی داشت، رئیس اداره بهداشت رامسر برای فردا بازنشستگی اش می خواست نفس راحتی بکشد و یا مامایی که قرار بود نوزادان زیادی را به دنیا بیاورد، هر کدام رویایی در سر داشتند که نادیده گرفتند و در این شرایط جان دیگران را در اولویت قرار دادند، هر کدام برنامه ریزی های زیادی برای ایند داشتند که ترجیح دادند زندگی شان را به خدمت رسانی وقف کردند و بقول مهندس مکرمی که در اسفند ماه شهید کادر درمان شد، خط قرمز من سلامت مردم است و در عمل این را نشان دادند.

این روزها می گذرد، اما آثار ان تا سالها باقی می ماند، استرس ها، نگرانی ها هر چند وقت این ویروس را یاداوری می کند، اما مهم این است که در این شرایط حساس چه می کنیم، بی تفاوت خواهیم بود، مسئولیت مان را انجام می دهیم و یا سربار دیگران هستیم، قاتلی که هر روز جان بسیاری را گرفته و یا انان را درگیر بیماری و عوارض ان کرده است.
امیدوارم نمره ای که در پایان این روزهای سخت به خود می دهیم قابل قبول باشد و اگر کاری برای کسی نمی کنیم، حداقل آن قاتل جان کسی نباشیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NjQ0
 
 
کیمیا سامانه