فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آمل:

2 هزارو 500 هکتار از دامنه دماوند به نام منابع ملی/ اسناد موقوفه در روستای ملار ثبت شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۹ / مرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آمل گفت:پلاک 37، پلاک 38، پلاک 39 از بخش 7 لاریجان سه منطقه ای بودند که با وجود اینکه برای منابع طبیی بود از دهه 70 برای اوقاف سند خورد.
2 هزارو 500 هکتار از دامنه دماوند به نام منابع ملی/ اسناد موقوفه در روستای ملار ثبت شد
 

به گزارش سفیر هراز،

محمدرضا عباس زاده، در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه  دو پلاک از منطقه ملار به نام منابع طبیعی سند خورد، گفت: پلاک 37، پلاک 38، پلاک 39 از بخش 7 لاریجان سه منطقه ای بودند که با وجود اینکه برای منابع طبیی بود از دهه 70 برای اوقاف سند خورد.

وی با بیان دلیل این سند خورددن، عنوان کرد: اوقاف حدود 20 الی 30 هکتار زمین موقوفه دارد که با استناد این اسناد 2 هزار و 500 هکتار سند گرفته بود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آمل تصریح کرد: با همکاری اداره ثبت اسناد دو پلاک، 68 و 69 که از مراتع ملار تا نوک قلعه دماوند را در بر می گیرد و پلاک 67 قسمتی به نام اوقاف سند خوردو قسمتی مردمی است، که در منطقه روستایی ملار است.

وی با تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اراضی موقوفه، خاطرنشان کرد: اراضی جنگلی و مرتع طبیعی که فاد هر گونه سابقه عمران و آبادی از سوی شخص ا اشخاص باشد، شرعا جزء اراضی بلا مالک و جزء انفال عمومی و متعلق به بیت المال محسسوب است و اسناد وقفیت یا مالکیت خصوصی نسبت به اینگونه اراضی فاقد اعتبار شرعی است و رسیدگی موضوعی در این بار با با مقامات قانونی ذیربط و مراج قضایی است.

عباس زاده تصریح کرد: از این پلاک ها زیاد در مناطق لاریجان وجود دارد که اداره ثبت باید همکاری کند و با نقشه یابآن را بررسی کند و ما دفاعیات خود را انجام دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه رئیس اداره ثبت لاریجان همکاری خوبی با ما داشته است و امیدوارم این تعامل بیشتر برقررار شود تا منافع مردم بیشتر مورد لحاظ قرار بگیرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NjM0
 
 
کیمیا سامانه