آمل در وضعیت فرا بحران؛

کمبود تجهیزات و کادر درمان در بیمارستان های مازندران/ وضعیت کرونا در آمل از بضاعت بهداشت و درمان عبور کرد

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۵ / مرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
همانطور که شواهد عینی از قطع اکسیژن و نبود دستگاه اکسیژن ساز می نالیدند، مسئولین تمام این موارد را انگار کردند، اما در عمل مجبور به نصب سه دستگاه اکسیژن ساز در سه بیمارستان این شهرستان شدند.
کمبود تجهیزات و کادر درمان در بیمارستان های مازندران/ وضعیت کرونا در آمل از بضاعت بهداشت و درمان عبور کرد
 

به گزارش سفیر هراز،

11 تیر ماه بود  که در آمل وضعیت قرمز اعلام شد، عدم مدیریت درست بحران و توجه نکردن مردم به فاصله های اجتماعی، منجر شد تا امروز به مشکلی فرا بحرانی تبدیل شود.
برگزاری مراسمات و شلوغی بازار همانا و افزایش صعودی بیماران همان، کمبود امکانات نیز مزید بر علت تا شاهد فوت فاجعه باری از همشهریانمان در دو روز گذشته باشیم که در تاریخ خود بی سابقه بود، شمار فوتی ها که تا 20 نفر هم شنیده می شود، اما همانطور که شواهد عینی  از قطع اکسیژن و نبود دستگاه اکسیژن ساز می نالیدند، مسئولین تمام این موارد را انگار کردند، اما در عمل مجبور به نصب سه دستگاه اکسیژن ساز در سه بیمارستان این شهرستان شدند که خود دلیلی بر نبود این دستگاه بود، اما بر سر این کم توجهی خانوادههای بیشماری از نبودن اکسیژن سیاه پوش شدند.

440  بیمار بستری در آمل
موسوی در حاشیه بازدید از معاون معاون کل وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی از بیمارستان امام خیمنی ره در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به  440 بیمار در بیمارستان های آمل گفت: امروز شمار بیماران از مرحله قبل بالا تر شده است در دوره قبل در پیک 314 بیمار بستری بودند به همین خاطر به سمت ترخیص کل بیماران الکتیو پرداختیم و با وجود افزایش بیماران سعی به افزایش ظرفیت پرداختیم.
وی با بیان اینکه مشکل کمبود نیرو در بیمارستان ها، عنوان کرد: درخواست افزایش نیرو کردیم، اما واقعیت این است که از ظرفیت مجوز نتوانستیم استفاده کنیم، شرایط پذیرش اگر مجوز دائم داشته باشیم نیروهای بیشتری جذب می شوند، 12 تخت ای سیو اضافه شد که اگر نیرو داشته باشیم به کار ببریم.
رئیس علوم پزشکی مازندران تصیح کرد:با این افزایش بیماران از دو هفته قبل بیمارستان های ارجاعی بیماران بیمارستان های را متوقف کردیم، شهرهای نور، فریدونکنار و محموداباد بیماران خود را پذیرش دادند و حتی رزرو ایجاد کردیم که اگر ایجا سرریز کردیم،  بیمارستان فاطمه زهرای ساری ccu پذیرش بحث آی سیو بیمارستان ولایت سپاه تخت ویژه راپوشش دهیم باشیم.

بهشهر وضعیت خوبی ندارد
 وی از افزایش 10 اکسیژن ساز در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: برخی نامه نگاری ها از دو هفته قبل زده شد، 2 اکسیژن ساز وارد آمل شد و در بیمارستان امام رضا ع و امام خمینی ره نصب شد. بهشهر هم وضعیت خوبی ندارد، مشکل اکسیژن ساز داشته ایم و در شب گذشته قعطی اکسیژن ساز اتفاق افتاد و در هفته آینده  قائم شهر و ساری نیز به مشکل می رسیم.
موسوی ادامه داد: مشکلی که در آمل و استان وجود دارد غیر از اینکه اکسیژن ساز در این وضعیت قرار دارند، متاسفانه تولید اکسیژن زیادی در صنعت نداریم، برخی شرکت این روزش را در پیش م گرفتند که تا ساعت 12 شب برای بیمارستان ها و بعد از آن برای شرکت ها تولید اکسیژن می کردند، که با استاندار و دادستان صحبت کردیم تا اولویت را برای جان بیماران قرار دهند.
وی با تاکید اینکه وضعیت بیماران آمل از بضاعت سیستم  بهداشت و درمان عبور می کند: در جلسه ستاد تامین قرار شد داوطلبانه بازار تا شنبه تعطیل باشد، بانک ها و ادارات دستور داده شده تا به این وضعیت  قرار گرفته است.
موسوی در پایان خاطرنشان کرد: در امل ظرفیت بزرگ وجود دارد که هیج جای استان این ظرفیت را نداشته ایم،  بیمارستان 800 تخته خوابی است و باید ظرفیت بیمارستان ها را حداکثر استفاده کنیم و پیشنهاد افزایش نیروها داده شده است تا بیمارستان امام رضا نیرو ها را کامل کنیم کنیم و پروژه ای بیمارستان امام علی انجام شود، می توانیم این دوره گذار را به اتمام برسانیم.
آمبولانس نداریم
رضا حاجی پور در این نشست با اشاره به کمبود امکانات در بیمارستانهای آمل گفت: در این نشست دراز ابتدای کرونا کارگروه تخصصی بهداشت و درمان با حضور مدیر شبکه و روسای بیمارستان ها و متخصصان تشکیل شد تا وضعیت بیمارستان ها و مشکلات آنان بررسی شود.
وی از نبودن امکانات در بیمارستان امام خمینی ره بیان کرد: سی دی ربات، ماسک سی پی پی و.. مورد نیاز است، همچنین در این بیمارستان آمبولانس وجود ندارد و از درمانگاه امامزاده عبدالله ع استفاده می کنیم.
نماینده مردم امل و لاریجان با بیان مشکلات بیمارستان امام رضا ع ، عنوان کرد: به دستگاه سی تی اسکن، ال دی آر و اکوکاردیوگرافی نیاز داریم و با وجود شرایط فعلی دو بخش این بیمارستان تعطیل است، با توجه به اینکه بیش از 800 تخت در شهرستان وجود دارد باید  در وضعیت بحرانی راه اندازی شود و از تمام ظرفیت استفاده شود.
وی با تاکید اینکه امسال دانشکده پزشکی پردیس در امل دانشجو جذب می کند، خاطرنشان کرد: 30 نیروی انسانی و اماده سازی فضای فیزیکی دانشگاه برای شروع سال جدید باید انجام شود که مکاتبات آن تهیه و به وزارت بهداشت ارسال شد و در ردیف بودجه قرار گرفته است.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NjE0
 

 
کیمیا سامانه