رئیس هواشناسی آمل:

افزایش هوای گرم در روزهای آینده/ هشدار به کشاورزان و باغداران

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۹ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس هواشناسی آمل گفت:از ابتدای هفته تا سه شنبه شکل گیری جریانات گرم جنوبی و تداوم آن تا اواسط هفته قابل انتظار است.
افزایش هوای گرم در روزهای آینده/ هشدار به کشاورزان و باغداران
 

به گزارش سفیر هراز،هوشنگ بهزادی در گفت و گو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به وضعیت آب و هوایی مازندران گفت: از ابتدای هفته تا سه شنبه شکل گیری جریانات گرم جنوبی و تداوم آن تا اواسط هفته قابل انتظار است.
وی با بیان اینکه افزایش قابل ملاحظه دما خواهیم داشت، عنوان کرد: بیشینه دما در روزهای دوشنبه و سه شنبه در مناطق غربی بین 33 تا 35 و در مناطق مرکزی و شرقی بین 36  تا 40 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
رئیس هواشناسی آمل تصریح کرد:احتمال خسارت به درختان میوه بویژه مرکبات در اثر تنش گرمایی و همچنین تنش گرمایی در واحدهای مرغداری ، دامداری و گلخانه ها باعث آسیب به این حوزه براورد می شود.
وی به شهروندان توصیه کرد: از روشن نمودن آتش در جنگل ها ، مزارع و مراتع  خودآری کنند و در ساعات خنک روز در اوایل صبح یا اواخر روز به آبیاری درختان بپردازند.
بهزادی با اشاره به فعالیت کشاورزن، خاطرنشان کرد: آبیاری شالیزارهایی که در مرحله غلاف و شیری شدن قراردارند، مصرف کود پتاس بصورت ریشه ای و محلول پاشی برای افزایش تحمل نسبت به تنش گرمایی انجام شود.
وی ادامه داد: از سیستم های خنک کننده در مرغداریها، دامداریها و سیستم های تهویه در گلخانه ها در زمان اوج گرما استفاده کنند و در مصرف بهینه انرژی ( آب و برق) مدیریت کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NjA3
 

 
کیمیا سامانه