رئیس سازمان انتقال خون آمل:

اهدا خون نزدیک به ۹ هزار آملی در سال جاری/ o+ فراوانترین گروه خونی

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۷ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان انتقال خون آمل گفت: استقبال مردم هم در اوایل شیوع کرونا بعلت شرایط خاص شهر و ماندن در خانه قدری کم شده بود که از اواخر فروردین تقریبا به حالت عادی برگشت.
اهدا خون نزدیک به ۹ هزار آملی در سال جاری/ o+ فراوانترین گروه خونی
 

به گزارش سفیر هراز،

 بهزاد نورمحمدی در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به مراجعه 8 هزار و 800 نفر از ابتدای امسال گفت: از این تعداد تقریبا 7 هزار و 700 نفر موفق به اهدای خون شدند و این آمار نسبت به سال قبل بعلت شیوع کرونا مقدار کمی کاهش یافته است و این کاهش امار مختص آمل نبوده و در سطح کشوری اتفاق افتاده است .

وی با بیان وجود ویروس کرونا در چند ماه اخیر عنوان کرد: با این وجود خوشبختانه تا کنون هیچ مشکلی از نظر ارسال خون و فراورده های خونی به بیماران خاص و بیمارستانهای تحت پوشش ایجاد نشده است .

رئیس سازمان انتقال خون آمل ادامه داد: استقبال مردم هم در اوایل شیوع کرونا بعلت شرایط خاص شهر و ماندن در خانه قدری کم شده بود که از اواخر فروردین تقریبا به حالت عادی برگشت.

وی گروه خونی o مثبت را نسبت به گروه های دیگر فراوان تر خواند و اظهار کرد: از نظر اینکه کدام گروه خونی بیشتر خون اهدا می کنند، بستگی به فراوانی گروه خونی دارد، که به نسبت بخاطر فراوانی گروه O مثبت بیشتر است؛ اهداکننده این گروه بیشتر هستند.

نورمحمدی تصریح کرد: در کل چون فراورده های خونی مثل پلاکت و گلبول قرمز  برای چند روز قابل ذخیره هستند؛ لذا به همه گروههای خونی بطور مستمر احتیاج داریم.

وی بیمارستانهای آمل، فریدونکنار و محموداباد را مستقیما تحت پوشش خونرسانی مرکز انتقال خون آمل خواند و خاطرنشان کرد: ولی با توجه به اینکه ما یک شبکه خونرسانی هستیم در صورت نیاز بیمارستانهای شهرهای دیگر مانند بابل، ساری و چالوس به هماهنگی قبلی ارسال میگردد.

رئیس سازمان انتقال خون آمل در پایان بیان کرد: از اهداکنندگان و همکاران پرتلاش انتقال خون تشکر میکنم و از اهداکنندگان که همیشه در خط مقدم کار خیر قرار دارند، تقاضا میکنم در این شرایط خاصی که قرار داریم بیمارانی را که حیاتشان وابسته به قطره قطره خون اهدایی است را تنها نگذارند و بابت اینکه بدون هیچ چشمداشتی شیره جانشان را تقدیم بیماران نیازمند خون و فراورده های خونی میکنند تشکر میکنم.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTk5
 

 
کیمیا سامانه