مدیر جهاد کشاورزی آمل:

20 هکتار اراضی کشاورزی به چرخ تولید بازگشت / برخورد هر‌گونه ساخت ‌و ‌ساز غیرمجاز

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۸ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت:از ابتدای امسال بیش از 25 مورد عملیات تخریب داشتیم و در این زمینه همه برای ما یکسان هستند، همانطور که ویلای 5 میلیاردی را تخریب کردیم.
20 هکتار اراضی کشاورزی به چرخ تولید بازگشت / برخورد هر‌گونه ساخت ‌و ‌ساز غیرمجاز
 

به گزارش سفیر هراز،

 سید حسین اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه از ابتدای امسال بیش از 20 هکتار از اراضی به چرخه تولید بازگشتند، گفت: با تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی با پیگیریهای اداری واجرای تبصره 2ماده 10 موضوع توسط واحد حقوقی و اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی آمل به تخریب بنا اقدام کردیم که در نتیجه  زمین قابلیت کشاورزی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه فقط در چند روز گذشته بیش از 4 هکتار زمین قلع و قمع شد، عنوان کرد: از ابتدای امسال بیش از 25 مورد عملیات تخریب داشتیم و در این زمینه همه برای ما یکسان هستند، همانطور که ویلای 5 میلیاردی را تخریب کردیم.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل ادامه داد:حفظ و حراست از بستر تولید محصولات کشاورزی ماموریت و خط قرمز جهاد کشاورزی است و این نهاد دست در دست سایر نهادهای زی ربط با هرگونه دست اندازی به اراضی زراعی و باغی مبارزه خواهد کرد.

وی از تغییر کاربری25 فقره در اراضی کشاورزی پلور خبر داد و افزود:  با کمک دادستانی لاریجان ، نیروی انتظامی ، بخشداری و دهیاری توانستیم این اراضی را به چرخه تولید بازگردانیم.

اسلامی تصریح کرد: با بازدیدهای مستمر توسط اکیپ دهگردشی پس از ارایه موارد قانونی از سوی مسئولین و کارشناسان ذیربط این مدیریت مبنی بر اینکه اقدامات دیوارکشی غیرمجاز بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی مغایر با قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و اصلاحی آن، اجرای حکم انجام  می شود و نمی گذاریم قابلیت کشت و کار را از دست بدهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل در پایان خاطرنشان کرد: با بیان اینکه با هر‌گونه ساخت ‌و ‌ساز غیرمجاز در زمینهای کشاورزی که منابع تامین‌کننده امنیت غذایی جامعه را تهدید نماید طبق قانون برخورد خواهد شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTUy
 
 
کیمیا سامانه