دادستان آمل :

بیش از 31 هزار فقره پرونده در دادگستری آمل /تسریع پرونده ها از 5 ماه به یک ماه

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۶ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
دادستان آمل گفت:وقت رسیدگی ها قبل از آیت الله ریسی 5 ماه بود است که خوشبختانه با توجه تاکید قوه قضائیه در تسریع پرونده به یک ماه کاهش پیدا کرده است.
 بیش از 31 هزار فقره پرونده در دادگستری آمل /تسریع پرونده ها از 5 ماه به یک ماه
 

به گزارش سفیر هراز،

محمدکریمی  درسخنرانی نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه بیش از 31 هزار فقره پرونده در دادگستری  وارد شده است، گفت: در طول یکسال بیش 20 هزار و 720 پرونده در داسرای انقلاب آمل تشکیل شده است، که 5 هزار پرونده های مهم با عناوین اتهامی بزرگی هستند که نمی توان اقماز کرد.

وی با بیان اینکه از نظر چارت اداری 60 درصد نیرو هایمان تکمیل است، عنون کرد: وقت رسیدگی ها قبل از آیت الله ریسی 5 ماه بود است که خوشبختانه با توجه تاکید قوه قضائیه در تسریع پرونده به یک ماه کاهش پیدا کرده است.

دادستان آمل تصریح کرد:  به گفته مقام معظم رهبری معیار قوه قضایه باید مرجع و راه مردم باشد، تغداد بالای پرونده ها ملاک نیست، بلکه اینکه افکار عمومی این تفکر را داشته باشد ما مرجع هستیم و این معیار سنجش موفقیت دستگاه قضایی است.

وی از مبارزه با فساد در درون دستگاه قضائی را در افکار عمومی موثر خواند و اظهار کرد: در دوره جدیدی این دستگاه قضایی مبارزه با فساد را از خود شروع کرد و مبارزه با فساد در هر سه قوه مورد خطاب قرار گرفت، ریاست قوه از ابتدای  تاکید داشت که باید از خود شروع کنیم.

کریمی تیراندازی  را رو به رشد دانست  و خاطرنشان کرد: ارازل و اوباش شهرهای همجوار حرکاتی انجام می دهند و قصدشان این است اعلام موجود کنند که نه تنها عزیز نمی شوند، بلکه  با انان قاطع برخورد خواهیم کرد، این رفتارهای که اخیرا اتفاق می افتد، اشخاصی که به سمت مردم تیراندازی می کنند که متاسفانه رو به رو رشد بوده والبته کاهش پیدا می کند.

 وی جرم تیراندازی در جامعه را حکم محارب اعلام کرد و افزود: کسی که به سمت مرم تیراندازی  می کند، این اقدام این افراد با عنوان محارب تحت تا تعقیب قرار  خواهند گرفت و هیچ مصامحه را نمی پذیریم.

کریمی ادامه داد: سیاست دستگاه قضایی با آنان قاطع برخورد می کنیم و تک تک این ارزال در سطح استان در مارزه با ارازل به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم امد.

وی ادامه داد: سلاح غیرمجاز در شهرستان به وفور توریع می شود که شهروندان اگر دیدند حتما اطلاع دهند و احساس مسئویت را بیتشر داشته باشیم سلاح غیرمجاز در شهستان زیاد شده و دستور دادیم جمع اوری شود داریم.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTUx
 

 
کیمیا سامانه