رئیس هیئت همگانی مازندران:

وجود هزار و 700 باشگاه در مازندران/ از ظرفیت بسیج در ورزش همگانی استفاده کنیم

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۵ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
در جلسه انتصاب رئیس هیئت همگانی که در اداره ورزش و جوانان آمل برگزار شد، رحیم بابکی رئیس هیت ورزش های همگانی آمل منصوب شد.
وجود هزار و 700  باشگاه در مازندران/ از ظرفیت بسیج در ورزش همگانی استفاده کنیم
 

به گزارش سفیر هراز،

در جلسه انتصاب رئیس هیئت همگانی که در اداره ورزش و جوانان آمل برگزار شد، رحیم بابکی رئیس هیت ورزش های همگانی آمل منصوب شد.

سید جلیل مرتضویی در این جلسه با اشاره به اینکه ورزش باید فرهنگسازی شود، گفت: ضعف های جامعه با فرهنگسازی درست می شود، مانند زباله نریختن که 90 درصد رعایت می کنند و این فرهنگسازی با آموزش درست از مدارس شرع می شود.

وی با بیان اینکه پیامبر ص بر ورزش کردن تاکید داشتند، عنوان کرد: آموزش ورزش بر عهده پدر و مادر بود، امروز نیز مسئولین مانند والدین باید عمل کنند و به جامعه اموزش های لازم در حوزه ورزش را بدهند.

امام جمعه آمل تصریح کرد:جسم سالم به جامعه انگیزه و نشاط می دهد، قطعا کشوری مقتدر خوهد بود که جامعه ای سالم داشته باشد، دین نیز به همین خاطر برای سلامتی ارزش قائل است و جسم سالم مانند فریضه مورد مقبولیت است.

وی ادامه داد: باید تخصصی تر عمل کنیم و به فرموده مقام معظم رهبری بیرون بیام عملیاتی تر گام برداریم و همانطور که ب روح الم اعتقاد داریم به جسم سالم نیز اعتقاد داشته باشیم.

رهام ابوطالبی رئیس هیئت همگانی در اداره ورزش و جوانان آمل برگزار شد، گفت: با وجود انتشار ویروس کرونا، فعالیت های خوبی در آمل و در فضای مجازی شکل گرفت، که بیشترین فعالیت استان را در آمل دیدیم.

وی با بیان اینکه هزارو ۷۰۰ باشگاه در مازندران وجود دارد، عنوان کرد: 40 درصد وزرشکاران سازمان یافته هستند و بیش از هزار باشگاه  در حوزه همگانی در استان فعالیت می کند.

رئیس هیئت ورزش های همگانی مازندران مشکل اصلی جامعه امروز را نشاط اجتماعی و رفع کم تجریک افراد دانست و خاطرنشان کرد: دغدغه جامعه از سلامتی به دغدعه نان رسیده است، ما نباید بگذاریم که جامعه از سلامتی غافل شود.

وی استفاده از ظرفیت های شهرستان در ورزش همگانی ضروری خواند و خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیج، فضا مساجد مثلا قبل یا بعد از نماز حرکات کششی تمرین کنند یا از اساتید این حوزه برای حرکات دردهای مفصلی  و مشکلات روزمره راهنمایی مشاوره بگیرند.

ابوطالبی تصریح کرد: برای ورزش پیاده روی همگانی همه ارگان ها دخیل می شوند، خوب است، اما باید ورزش را در زندگی روزانه بیاوریم و خوشبختانه در رسانه آمل همه این بسترها وجود دارد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTQ5
 

 
کیمیا سامانه