نائب رئیس اتحادیه طلافروشان آمل:

طلا رکورد خود را شکست/ قیمت طلا در اشتهای کاذب

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۲ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
نائب رئیس اتحادیه طلافروشان آمل گفت:همیشه رکوردی که زده می شود بر می گردد؛ هر چند در این چند سال اخیر این رکورد را تا بحال نداشتیم
طلا رکورد خود را شکست/ قیمت طلا در اشتهای کاذب
 

به گزارش سفیر هراز، محمدرضا هادیزاده در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه طلا در حال حاضر قیمت غیرواقعی است، گفت: مسائل صادرات و واردت و افزایش قیمت دلار، باعث شد، طلا رکورد خود را در این چند سال گذشته بزند.
وی با بیان اینکه این قیمت طلا اشتهای کاذب است، عنوان کرد: افزایش قیمت دلار اولین تاثیر را بر قیمت طلا خواهد گذاشت و ارتباط مستقیم با آن دارد، هر چهار ساعت نرخ جدید داده می شود، بعنوان مثال امروز بعدازظهر 10 تومان از قیمت صبح افزایش داشتیم.
نائب رئیس اتحادیه طلافروشان منحنی قیمت را یکنواخت ندانست و خاطرنشان کرد: همیشه رکوردی که زده می شود بر می گردد؛ هر چند در این چند سال اخیر این رکورد را تا بحال نداشتیم؛ اما پیش بینی می کنم بعد از اوج قیمت، رکود خواهیم داشت و تا یک ماه اینده موقتا قیمت ها پایین می آیند.
وی ادامه داد: افزایش یا کاهش قیمت ها بستگی به تصیم بانک مرکزی در رابطه با دلار دارد که در جامعه چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.
این طلافروش با سابقه از وضعیت بازار طلافروشان ابراز ناراحتی کرد و افزود: بازار کساد است و طلافروش ها این روزها بیشتر مانند صرافی عمل می کنند، تعویض طلا، پول دومی را در جریان قرار می دهد.
وی تصریح کرد: مهر گذشته هم دلار بالا رفته بود ولی اونس جهانی پایین بود، شرایط جهانی با وجود کرونا همین منوال پیش رود باید انتظار داشته باشیم هر اونس هزار و 900 ، دلار 20 تومن و سکه به یک میلیون برسد که امیدواریم این اتفاق نیافتد.
هادیزاده در پایان اظهار کرد: کارمزد 7 درصد است و هر گرم هشتصد و 19هزار تومان است که با کارمزد معمولی هشتصد و 90 تومان خواهد شد.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTQ0
 

 
کیمیا سامانه