رئیس اداره اصناف شهرستان آمل:

بیشترین آسیب اقتصادی کرونا به صاحبان تالار ها/پلمپ 450 واحد صنفی در زمان کرونا

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۲ / تیر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره اصناف شهرستان آمل گفت:27 هزار واحد کسبی وجود دارد که 20 هزار کسبه پروانه کسب دارند، که از این تعداد 3 هزار کسبه خانوم هستند.
بیشترین آسیب اقتصادی کرونا به صاحبان تالار ها/پلمپ 450 واحد صنفی در زمان کرونا
 

به گزارش سفیر هراز،

سعید کرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه 60 اتحادیه در این شهرستان به ثبت رسیده شده است، گفت: 27 هزار واحد کسبی وجود دارد که 20 هزار کسبه پروانه کسب دارند، که از این تعداد 3 هزار کسبه خانوم هستند.

وی از 45 هزار و 548 نفر شاغل در صنف ها عنوان کرد و :45 هزار کسبه بیمه تامین اجتماعی هستند، 4 هزار کسبه در حوزه تولیدی، 2 هزار کسبه خدماتی، 9 هزار کسبه توزیع و 3 هزار قالی باف هستند.

رئیس اداره اصناف شهرستان آمل تصریح کرد: 2 هزار و450  پروانه صادر کردیم که یک هزار تمدید و یک هزار و 500 پروانه کسب در سال گذشته صادر کردیم و از این بین بیشترین پروانه برای مشاور املاک و اتومبیل است.

وی مجموع بازرسی در سال گذشته را 11 هزارخواند و عنوان کرد: 11 هزار نفر در واحد آموزشی اتاق اصناف، آموزش دیدند، که آموزش های فقه بازار، قانن نظام صنفی و مالیات و.. آموزش داده می شود.

کرمی  با بیان اینکه کرونا بر اقتصاد جهان ضربه سختی زد، اظهار کرد: همه صنوف آسیب دیدند، که البته مدیران تالارها، قهوه خانه ها، گیم نت ها، و.. بازاریانی  که مخصوصا اجازه مغازه می دادند، آسیب زیادی دیدند.

کرمی ادامه داد: 450 واحد صنفی در زمان کرونا بخاطر رعایت نکردن اصول بهداشتی پلمپ شدند.

رضا عباسی به کشف 45 هزار دستکش لاتکس توسط احتکار کنندگان اشاره کرد و گفت: ماسکn95،  دارو، مواد ضدعفونی کشف شد که به دستور فرمانده سپاه 2/3 این کشفیات به بیمارستان ها و مابقی به ادارات داده شد.

وی با تاکید اینکه کشف احتکار و جلوگیری از گران فروشی تاثیر بسزایی در کنترل قیمت داشت، خاطرنشان کرد: به گفته شهید چمران( وقتی شیپور جنگ خورده می شود، مرد و نامرد مشخص می شود) در این شرایط بحرانی است که مشخص می شود چه افرادی با احتکار جان هم وطنانشان را می گیرنند و چه افرادی با خطر کردن جان خود به هم وطنان خود جانی دوباره می بخشند.

مسئول بسیج اصناف آمل تصریح کرد: با تشکیل گروه های مشترک بازرسی و پشتیبانی دستگاه های نظارتی و با دستور دادستان و فرمانده سپاه آمل موفق به کشف انبار و محل دپوی این اقلام شدیم.

وی ادامه داد: 460 بسته حمایتی کمک مومنانه بسیج اصناف به ارزش هر بسته 350 هزار تومان است که این بسته ها حمایتی  به صنف های آسیب دیده و جانبازان و افراد نیازمند شناسایی و تحویل داده شد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTM3
 

 
کیمیا سامانه