رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل:

بهره‌مندی بیش ‌از 534 نفر از خدمات ژنتیک بهزیستی در شهرستان آمل

تاریخ انتشار : شنبه - ۳۱ / خرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل از فعالیت سه مرکز مشاوره و درمان اختلالات ژنتیک در آمل خبر داد
بهره‌مندی بیش ‌از 534 نفر از خدمات ژنتیک بهزیستی در شهرستان آمل
 

به گزارش سفیر هراز،کبری اسفندیاریان از فعالیت سه مرکز مشاوره  ژنتیک در شهرستان آمل خبر داد و افزود : انجام برنامه آگاهسازی و پیشگیری از معلولیت‌ها ، از برنامه‌های اصلی بهزیستی بوده که « مشاوره ژنتیک» هسته اصلی و بخش مهم این خدمات را تشکیل می‌دهد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل گفت :  در سا ل  98 ،   534   نفر به مرکز مشاوره ژنتیک مراجعه و از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شدند که در این مدت 117 نفرشامل : 43 نفر جامعه هدف بهزیستی و 84  شهروند  از کمک هزینه انجام آزمایشات ژنتیک جمعا  بمبلغ  بیش از 330 میلیون ریال (حداقل از 45 میلیون ریال الی 70 میلیون ریال )  و همچنین حدود 140 میلیون ریال یارانه ویزیت جهت توانخواهان ، مددجویان تحت پوشش و افراد عادی پرداخت گردید.
وی متذکر شد : با توجه به اهمیت ادامه خدمات تخصصی مشاوره ژنتیک و به منظور حفظ سلامت پزشکان ، پرسنل مراکز مشاوره ژنتیک و نیز خانواده های مراجعه کننده و با توجه به قرارگیری  معلولین جزو گروه پر خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹، پروتکل بازگشایی مراکز مشاوره ژنتیک با رعایت دستورالعمل دقیق و کامل پروتکل بهداشتی و نوبت دهی به بیماران بصورت تلفنی میباشد. .

 


 

 

کد مطلب: MTY3NTM0
 

 
کیمیا سامانه