کارشناس مسائل سیاسی:

امام خمینی ره حیات مجدد دین را رقم زد/ بزرگترین تحول تاریخ در ازادی خواهی

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۵ / خرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
شخصیت منحصر بفرد امام خمینی(ره) بگونه ای بود که حتی مخالفان خود را نیز جذب رفتار ومنش خود کرد، قدرتی که از مردم بر خواست ، با مردم ماند.
امام خمینی ره حیات مجدد دین را رقم زد/ بزرگترین تحول تاریخ در ازادی خواهی
 

به گزارش سفیر هراز،

شاید تنها چیزی که این روزها همه برآن اتفاق نظر دارند و با وجود زمان بیشتر تثبیت پیدا کرده است، تحول جهانی امام خمینی ره اسطوره ای که تا امروز در جهان نظیر دیگری نداشته، شکوه و عظمتی که این رهبر بزرگ جهان اسلام در تاریخ گذاشته است، تا به این لحظه هممانندی را به خود ندیده است.

شخصیت منحصر بفرد امام خمینی ره بگونه ای بود که حتی مخالفان خود را نیز جذب رفتار و منش خود خود کرد، قدرتی که از مردم برخواست، با مردم ماند.

عباس رضاییان با اشاره به تاثیرگذاری امام خمینی ره در جهان اسلام به خبرنگار سفیر هراز گفت: امام خمینی ه شروع مبارزات خود در ایران بر منبای باورهای اعتقادی و به سلطه نرفتن فشارهای غرب و توسعه دادن این آرمان ها در جهان، مخصوصا جهان اسلام، بزرگترین تحول تاریخ در آزادی خواهی را در جهان اسلام در این عصر به ثبت رساند که عمیقا در انسان سازی اتفاق شگرفی بود.

وی بزرگترین دستاورد امام خمینی ره را وحدت در جهان اسلام خواند و اظهار کرد: برادری و اخوت میان اسلامی تلاش کرد و باورهای آزاداندیشی را منسجم ساخت، آزادسازی فلسطین بعنوان قبله وا مسلمانان جهان، نشان از نگاه امام ره و وسعت تفکر اوست.

این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد: تشکیل مجمع جهانی  که با آشنایی ملت های اسلامی با هم و دستیابی به وحدن و برادری بود، توانست با مشترکات اسلامی بسیاری از اختلافات را از بین ببرد و مرزهای جغرافیایی برای کشورهای اسلامی برداشته شود.

امام خمینی ر حیات مجدد دین

وی انقلاب اسلامی را سرآغازی برای تحولات سیاسی جهان و بیداری ملت ها دانست و خاطرنشان کرد: در شرایطی روح دین در جهان در خاموشی بود و کمتر به ان توجه می شد، وجود یک رهبر با باورهای دینی باعث شد ا در دین حیات تازه ای رقم بخورد.

رضاییان تصریح کرد: با بنیانگذاری نظام جمهوری اسلامی ایران، آغازگری برای بیداری اسلامی بود تا ثابت کند که حکومت مردمی می تواند بر پایه دیانت و عدالت با اصول اخلاقی و معنویات همراه باشد و استعمار و استبداد غربی را تحمل نکند.

وی عوامل موفقیت حضرت امام ره را باورهای دینی خواند و تاکید کرد: دعوت امام خمینی ره از مردم برای دستیابی به استقلال و نپذیرفتن ظلم و استعمار همراه با دیانت، دعوتی پیامبرگونه بود که زمینه ای برای یک انقلاب بزرگ را فراهم کرد.

کارشناس مسائل سیاسی امام ره را الگوسازی تاثیرگذار دانست و بیان کرد: بسیاری از جوامع اسلامی با الگو برداری از آموزهای امام خمینی ره، الگوگیری کردند که این برای آزادی و راهی از استبداد در این جوامع تاثیرگذار بوده است، که این حتی در حکومت های غیر اسلامی نیز تاثیرپذیری داشته است.

شخصیت امام خمینی، مانند دیر شخصیت های سیاسی نبود، شاید همین وجهه تمایز باعث شد او را جور دیگری دوست داشت، شخصیت سیاسی که ابهتش جهان را فراگرفته و غول های قدرت را به لرزه درآورده است، وقتی دیوان اشعارش را می خوانید عارفی را می بینید که دل ها را به راحتی تسخیر می کند.

شخصیت حضرت امام ره را می توان در تشیع پیکرشان فهمید که بزرگترین تشیع جنازه در تاریخ محسوب می شود و به جرات می توان گفت هیچ رهبری را با این میزان علاقه نمی توان دید که هنوز الگوی بزرگی محسوب می شود و اسطوره های زیادی را ساخته است.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDky
 

 
کیمیا سامانه