مدیر جهاد کشاورزی:

خسارت ۴ میلیاردی طوفان به بخش کشاورزی آمل/ برداشت ۱۹۰ تن برنج در کشت اول پیش بینی می شود

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۶ / خرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیر جهاد کشاورزی گفت:10 هزار تن برنج سفید که در مجموع با رتن 190 تن برنج را در کشت اول پیش بینی می کنیم که نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.
خسارت ۴ میلیاردی طوفان به بخش کشاورزی آمل/ برداشت ۱۹۰ تن برنج در کشت اول پیش بینی می شود
 

به گزارش سفیر هراز،سید حسین اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به نشاء کاری بیش از 99درصد از اراضی شالیزاری آمل گفت: از 37 هزار و 678 هکتار اراضی شالیزاری، تاکنون 37هزارو 500 هکتار اراضی شالیزاری آمل نشا شدند.

وی با بیان اینکه 13 هزار هکتار سطح نشاء کاری شده  به روش مکانیزه کشت شده استف عنان کرد:باتوجه اینکه اواخر کشت نشاء هستیم و کلزا و گندم نیز تجیهزات و نوسازی شدند، تا 15 هزار هکتار به روش مکانیزه خواهیم داشت.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل شرایط آب و هوایی امسال را مناسب دانست و اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و بزرهای نهال های در دسترس کشاورزان برای نشاء قرار گرفته که باعث افزایش کشت برنج خواهیم بود.

وی تصریح کرد: 10 هزار تن برنج سفید که در مجموع با رتن 190 تن برنج را در کشت اول پیش بینی می کنیم که نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.

اسلامی از خسارت 4 میلیارد تومان در طوفان چند شب گذشته خبر داد و افزود: به گلخانه ها در قسمت سازه و گل ها ، سقف دامداری ها، باغ کیوی، 70 درصد کلزا که آماده برداشت بودند، خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شدت باد در بالادست زیاد نبوده خسارت چندانی نداشتیم، اما در اوایل بهار بخاطر یخبندان و سرمازدگی در درختان سیاه ریشه خسارت داشتیم، البته در مرکبات و کیوی خسارت کمتری متحمل شدیم.

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: 98 درصدی آببندان های این شهرستان آبگیری انجام گرفته است و 2هزار و 400 هکتار بیمه زراعت برنج دارند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDgy
 

 
کیمیا سامانه