رییس اداره ورزش و جوانان آمل:

خسارت بیش از 200 باشگاه ورزشی از کرونا/ نظارت جدی بر مدارس ورزشی

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۹ / خرداد / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رییس اداره ورزش و جوانان آمل گفت: از برنامه های جدی اداره ورزش و جوانان آمل نظارت بر بازگشایی مجدد باشگاههای ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی تعیین شده، فاصله اجتماعی، ثبت در سامانه وزارت بهداشت است.
خسارت بیش از 200 باشگاه ورزشی از کرونا/ نظارت جدی بر مدارس ورزشی
 

به گزارش سفیر هراز،

اسماعیل پهلوان  در گفتتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه همچنان در شرایط پسا کرونا قرار داریم، گفت: از برنامه های محوری و اولویت دار اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل در ایام پسا کرونا به ویژه فصل تابستان سازماندهی و نظارت مستمر بر فعالیت مدارس ورزشی است.

وی با بیان اینکه باآغاز فصل تابستان و اوقات فراغت ورزش و فعالیت جسمانی و تحرک بدنی در دستور کار بسیاری از خانواده قرار می گیرد، عنوان کرد: بسیاری از نونهالان و نوجوانان در کلاس های مختلف ورزشی به ویژه مدارس ورزشی ثبت نام می نمایند که با یک برنامه ریزی اصولی و مناسب می توان هم  استعدادیابی خوبی داشته باشیم و هم به لحاظ کیفی، آموزش های مناسبی ارائه نماییم .

رییس اداره ورزش و جوانان آمل توجه جدی به مدارس ورزشی را از برنامه های این اداره و هیات ها خواند و اظهار کرد:در رشته فوتبال بیش از ۳۰ مدرسه فوتبال  و در والیبال بیش از ۲۰ کانون فعال وجود دارد، انتظار داریم با توجه به حجم درخواست ها این عدد افزایش یابد که برنامه ریزی و نظارت مطلوب و مستمر را می طلبد.

وی از تمامی باشگاههای ورزشی که در ایام کرونایی در جهت جلوگیری از شیوع کرونا و مبارزه تعطیل بودند، تشکر کرد و افزود: بیش از ۲۰۰ باشگاه ورزشی اعم از دولتی و خصوصی در ایام کرونا دچار خسارت و ضرر مالی شدند و براساس فراخوان متقاضیان دریافت تسهیلات در چارچوپ ضوابط تعیین شده شناسایی و جهت اخذ تسهیلات بانکی به سامانه کارا معرفی شدند.

پهلوان تصریح کرد: از برنامه های جدی اداره ورزش و جوانان آمل نظارت بر بازگشایی مجدد باشگاههای ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی تعیین شده، فاصله اجتماعی، ثبت در سامانه وزارت بهداشت است که در جهت اجرای صحیح موضوع جلسه ای مشترک با کارشناسان شبکه بهداشت و تعدادی از هیاتها و باشگاههای ورزشی برگزارشد.

وی ادامه داد: ضمن توجیه موارد ضروری در ایام پسا کرونا در ورزش نکات و مراقبت های بهداشتی تنظیم و بعنوان دستورالعمل اجرایی در اختیار بازرسان، هیاتها و باشگاهها قرار گرفت و بصورت روزانه بازدیدهای میدانی با همکاری هیاتهای ورزشی به ویژه هیات پزشکی ورزشی از طریق کارشناسان این اداره انجام می پذیرد.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آمل به تهیه و توزیع هزار ۲۰۰ بسته غذایی و توزیع آن بین اقشار آسیب پذیر به ویژه اسیب دیدگان ناشی از کرونا در ورزش خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری رزمایش همت جوانانه، کمک مومنانه شهرستان با همکاری هیاتهای ورزشی، سازمان های مردم نهادجوانان، کانون بسیج ورزشکاران و جامعه ورزشی انجام شد، وفاق  خوبی در شهرستان شاهد بودیم و یکبار دیگر جوانان و جامعه ورزشی شهرستان آمل نشان دادند پای ثابت کمک به هم نوعان و خدمات رسانی و نوع دوستی  و پیش قدم در کارهای انسان دوستانه و خیرخواهانه می باشند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDg0
 

 
کیمیا سامانه