آن روی سکه امام زاده عبدالله ع ؛

مسخ امامزاده عبدالله در ظرفیت های طبیعت/شهرهای کوچک چالش های بزرگ

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۳۰ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
حضور ارامگاه امامزده عبدالله که یکی از امامزاده های استان است، که در کنار زیبایی طبیعت آن او را منحصر بفرد کرده است.
مسخ امامزاده عبدالله در ظرفیت های طبیعت/شهرهای کوچک چالش های بزرگ
 

به گزارش سفیر هراز،

امام زاده عبدالله ع از شهرهای پر جاذبه استان مازندران است که نه تنها بخاطر جاذبه های طبیعت و اثار تاریخی، بلکه وجود امام زاده عبدالله ع آن را متمایز می کند، شهری با پتانسیل مذهبی و گردشگری که از سال 91 از مجموع  سه روستای اسکو محله، کاسمده و اسپند تشکیل شد و برچسب شهرنشینی را با خود یدک می کشد، اما چقدر توانسته از پیشرفت شهری در این چند سال اخیر بهرمند شود.

در این چند سال اخیر بسیاری از روستاها تبدیل به شهر شدند بدن آنکه قبل از آن به ایجاد امکانات بپردازند، این تغییرات در ابتدا باید برای آن منطقه مفید باشد، اما متاسفانه در ابعاد مختلف شهر با کمبود منابع روبه رو خواهد بود.

رضا احمدزاده در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه ایجاد شهرهای کوچک یکی از سیاست های اصلی وزارت مسکن است، گفت: توسعه شهرسازی که یکی از دلایل آن کاهش رشد بی رویه شهرهای بزرگ است می تواند نقش مهمی در توسعه شهرستان و استان ایفا کند.

وی با بیان اینکه قبل از ایجاد شهر باید زیرساخت های لازم فراهم شود، عنوان کرد: وقتی روستای به شهر ارتقا ی یابد، شهروندان انتظارت آنان باید برآورد شود تا احساس رضایت کنندف نه اینکه فقط نام شهر را به دوش بکشد.

کارشناس شهرسازی یکی از عواملی باعث عدم موفقیتی شهرها نوظهور را عدم برآورد در اهداف آنها دانست: باید شهرهای جدید التاسیس اهداف و برنامه های که با ان کلید خورد را پیاده کنند، قطعا این برنامه ها به توسعه و پیشرفتهای شهر کمک خواهد کرد.

وی مهم ترین شاخص برای ارزیابی را میزان جذب جمعیت خواند و اظهار کرد: از این حیث بیشتر شهرها موفق نبودند و تاثیر چندان در جذب نداشتند.

امامزاده عبدالله تسخیر در طبیعت

احمدزاده یکی از ویژگی های مثبت شهر امامزاده عبدالله را مکان یابی درست این منطقه برای ایجاد شهر دانست و خاطرنشان کرد: امامزاده عبدالله ع با جاذبه گردشگری چون آلاش رود، آبشار سنگ درکا و.. و امامزده های چون عالی سلطان، مظفر، قدمتگاه امامزاد عبدالله، تکیه سنگ درکاست که ظرفیت بالای این شهر را نشان می دهد.

وی ادامه داد: حضور ارامگاه امامزده عبدالله که یکی از امامزاده های استان است، که در کنار زیبایی طبیعت آن او را منحصر بفرد کرده است

کارشناس شهرسازی تصریح کرد: جمعیت با هفت هزار نفری و مساحت 400 هکتارویژگی های است که ظرفیت این شهر را برای پیشرفت بالا می برد.

شهر امامزاده عبدالله(ع) بعد از شهر آمل، گزنگ، رینه و دابودشت پنجمین شهر شهرستان آمل محسوب می شود. این شهر در ابتدای منطقه جنگلی حدفاصل بین کوه و جنگل به صورت شهری در اقلیم معتدل و مرطوب با پوشش گیاهی جنگلی شکل گرفته است.

 

 

 

اتمام پروژه ها اولویت شهرداری

مجید حسنی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه اتمام پروژههای عمرانی اولویت شهرداری امام زاده عبدالله(ع) است، گفت: اتمام پروژه ساخت پل، خیابان و بلوار 35 متری وصال، میدان دماوند (لیتکوه) از پروژه های نیمه کاره است که دو پروژه اول تا پایان تابستان به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه برخی پروژه ها در مرحله نهایی است، عنوان کرد: در یک لاین زیرساخت و آسفالت انجام شد، که آسفالت آن را اداره کل راه و شهرداری برعهده گرفته است، لاین دیگر بخاطر تملک اراضی متوقف مانده بود که امروز تمام توافق انجام شه و مرحله اداری را طی می کند.

 

بودجه 7 میلیاردی

شهردار امامزاده عبدالله(ع) با تاکید 7 میلیارد بودجه امسال شهردار اظهار کرد: اتمام پروژه ورودی شهر از اولویت ماست که تا سه ماه آینده به اتمام می رسد، پروژه پل نیز ساخته شده و باید جابه جایی از شبکه برق و مراحل جانبی انجام شود.

وی  شهر امامزاده عبدالله(ع) را از پتانسیل بالایی برخوردار دانست و خاطرنشان کرد: بخصوص در بخش گردشگری جزء برترینهای استان هستیم، موقعیت استراتژی امامزاده عبدالله از لحاظ جغرافیای که در مسیر شاهراه هراز و همینطور نور و آمل است، موقعیت خاصی پیدا کرده و با وجود جنگل و امامزاده عبدالله می توان اهیمت  این شهر را صد چندان دانست.

حسنی از اختصاص 30 میلیون تومان بودجه برای پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد و بیان کرد: از شروع ویروس کرونا، عملیات مستمری برای ضدعفونی کردن سطح شهر بخصوص اماکن عمومی، آهک پاشی، توزیع مواد ضدعفونی در دو مرحله، آموزش توسط فضای مجازی و پایگاهها انجام شد.

وی ادامه داد: 10 میلیون کمک به پرستاران و کادر درمان اختصاص گرفت و برای فاصله گذاری اجتماعی 13 میلیون تومان بودجه اختصاص یافت که خوشبختانه همکارانم در شهرداری در چند شیفت ایستاده اند و همکاری می کنند.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDcw
 

 
کیمیا سامانه