رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل:

ارائه خدمات روان درمانگری در کنار کمک های معیشتی/ توزیع 2 هزار بسته مواد غذایی بین جامعه بهزیستی

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۲ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
در ایام ماه مبارک رمضان 2 هزار بسته مواد غذایی به ارزش هر بسته 400 الی ۵۰۰ هزار تومان بین جامعه هدف نیازمند و کم برخوردار توزیع شد.
ارائه خدمات روان درمانگری در کنار کمک های معیشتی/ توزیع 2 هزار بسته مواد غذایی بین جامعه بهزیستی
 

به گزارش سفیر هراز، کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل در گفت و گو با خبرنگار سفیرهراز  به عملکرد بهزیستی آمل در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور  تیم نظارت اداره بهزیستی و اورژانس اجتماعی شهرستان  با رعایت پروتکل های بهداشتی که از سوی سازمان بهزیستی اعلام شد از تاریخ سوم اسفند ماه سال گذشته تاکنون به صورت روزانه اقدام به تب سنجی ، پخش بسته های بهداشتی و پک های ضدعفونی کننده در بین مناطق حاشیه و آسیب پذیر و کم برخوردار، کودکان کار و جامعه هدف بهزیستی پرداختیم.

وی در ادامه افزود: در این برهه زمانی پویش های عیدانه که طبق معمول هر ساله سبد کالا برای نیازمندان در نظر گرفته می شود امسال نیز 2 هزار سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند و کم برخوردار توزیع شد. همچنین از ابتدای فروردین ماه سال جاری به همت خیرین همه روزه تقریبا 200 بسته غذایی در بین خانواده های مذکور توزیع شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل در ادامه اظهار داشت: برای شب عید بین زنان و کودکان آسیب البسه به ارزش ریالی 20 میلیون تومان توزیع و همچنین کارت هدیه ای در اختیار خانواده‌های نیازمند اهدا شد.

وی از نحوه ارائه خدمات توسط مرکز گذری کاهش آسیب خبر داد : مرکز گذری کاهش آسیب ((DIC در زمان شیوع کرونا اقدام به ضدعفونی کردن پاتوق‌های معتادان ، ارائه پک های بهداشتی و وعده‌های غذایی گرم برای کارتون خواب ها و همچنین فراهم نمودن اتاق های سیار برای این افراد نمودند.

اسفندیاریان در خصوص ارائه خدمات در ایام ماه مبارک رمضان گفت: در ایام ماه مبارک رمضان با همت و همدلی خیرین توانستیم 2 هزار بسته مواد غذایی شامل برنج ، گوشت ، مرغ ،ماکارونی ، روغن ، سویا ، حبوبات ، خرما ، پنیر ، رب گوجه و غیره به ارزش 400 الی ۵۰۰ هزار تومان را بین جامعه هدف نیازمند و کم برخوردار توزیع کنیم . همچنین با توجه به این که جوانان شهرستان آمل به صورت خودجوش اقدام به طبخ افطاری و سحری نمودند همه شب 200 پرس غذا به جامعه هدف و اختصاص پیدا می‌کند که ما در مناطق آسیب و کم‌برخوردار با همکاری همکارانمان توزیع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه همکاران ما علاوه بر خدمات کمک معیشتی و بهداشتی به ارائه خدمات روان درمانگری در کنار تیم سلامت اجتماعی نیز می پردازند افزود: همکاران ما آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شهروندان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله همسرآزاری ، کودک‌آزاری و سالمند آزاری که به اصطلاح صداهای خاموش در خانواده‌هاست از طریق خط 123 هستند و در کمترین فرصت زمانی در صحنه حاضر می‌شوند و خدمات و مشاوره های لازم و حتی پیگیری های بعدی را انجام می دهند. همچنین شهروندانی که با افزایش شیوع کرونا ویروس دچار اضطراب و استرس شدند با تماس به خط ۱۴۸۰ میتوانند به صورت شبانه روزی از مشاوره با روانشناسان بهرمند شوند.

این مقام مسئول در پایان گفت: سازمان بهزیستی در این ایام با عملکرد خوب خود توانست از خود کارنامه درخشانی داشته باشد، همچنین در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی چه در بعد درون سازمانی برای نگهداری و حفظ جامعه هدف خویش و چه در بعد برون سازمانی برای شهروندان توانست خدمات قابل ملاحظه‌ای ارائه دهد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDUx
 
 
کیمیا سامانه