سفیرهراز گزارش می دهد؛

حق به حق التدریسی ها نرسید/ 12 سال در انتظار رسمی شدن

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۶ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
معلم حق التدریسی گفت:این قانون هر بار وارد راه تصویب مجلس می شود، مورد تایید مجلس و شورای نگهبان قرار می گیرد، اما در نهایت با مخالفت رئیس جمهور بی نتیجه باقی می ماند.
حق به حق التدریسی ها نرسید/ 12 سال در انتظار رسمی شدن
 

به گزارش سفیر هراز،

شهربانو نعمتی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به وضعیت نامعلوم حق التدریسی ها گفت: از سال 87 تا به امروز تکلیف مان هنوز نامشخص است، از ابتدا قرار بود که بصورت رسمی فعالیت کنیم، اما در این چند سال اخیر هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس مصوب 88، عنوان کرد: این قانون هر بار وارد راه تصویب  مجلس می شود، مورد تایید مجلس و شورای نگهبان قرار می گیرد، اما در نهایت با مخالفت رئیس جمهور بی نتیجه باقی می ماند.

این معلم ادامه داد: زمانی که بعنوان حق التدریس مشغول به فعالیت شدیم، قرار بود همان سال رسمی شویم، اما به سالهای بعد موکول شد و با تغییر دولت، با وجود درخواست های گسترده و پیگیری ها باز هم راهی به جای نرسید.

وی از درآمد کم حق التدریسی ها ابراز ناراحتی کرد و افزود: از 150 هزار تومان شروع شد و برخی ها 700 یا 800 می گیرند، بخاطر اینکه کارشناسی ارشد دارم، یک میلیون و دویست هزار تومان می گیریم، با وجودی که دکتری قبول شدم اما هیچ انگیزه ای برای ادامه تحصیل نداشتم.

نعمتی تصریح کرد: این انصاف نیست، کسانی که با در یک مدرسه فعالیت می کنند، با کارایی یکسان، حقوق و مزایایی متفاوت داشته باشند، به جرم اینکه حق التدریس هستند.

وی با بیان اینکه گوش شنوایی برای حق التدریسی ها نیست، اظهار کرد: تابستان ها حقوقی دریافت نمی کنند و بیمه شان نیز قطع می شود، هیچ تضمینی برای اینکه رسمی شوند نیست، کسانی را می شناسم که با قول های رسمی شدن، 25 سال است که حق التدریسی هستند.

این معلم جوان از شغل دومش گفت: مجبورم برای گذراندن زندگی شغل دیگری داشته باشم، دوره تخصصی گیاهان دارویی را سپری کردم و در حال حاضر داروی گیاهی درست می کنم و ماساژ درمانی انجام می دهم.

وی ازفعالیت هایش در این روزهای کرونایی  عنوان کرد: یک معلم همیشه در فکر خدمت رسانی است، روزی در کنار تخته و روزی مانند امروز در اردوهای جهادی، سعی می کنیم کاری انجام دهیم، تا درس دادن تنها به مدرسه منتهی نشود.

نعمتی از فعالیت غسالخانه و تهیه ماسک و لوازم بهداشتی اشاره کرد و یادآور شد:بعد از امامزاده ابراهیم که برای تهیه ماسک می آیم، به یادگیری در فضای مجازی برای شاگردانم می پردازم، کار کفن و غسل میت را نیز انجام می دهم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از تمام معلمان زحمت کش کشورمان تشکر وقدر دانی می کنم ودست تک تک آنها را می بوسم، از مدیر زحمت کش وپر تلاش ام سمانه غربیان و دوست خوبم، ملیحه نصیری و خانواده امکه در تمام لحظات سخت همراهم بودند تشکر می کنم.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDUw
 

 
کیمیا سامانه