امام جمعه دابودشت:

شب قدر فرصتی برای بهره مندی از قرآن/رزمایش کمک مومنانه از متن قرآن برگرفته شده است

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
امام جمعه دابودشت گفت:رزمایشی که امروز در حال اجرا است، از متن قرآن برگرفته شده، در حالی که در کشورهای دیگر شاهد هستیم برای گرفتن ماسک درگیرمی شوند، اما در اینجا افرادی را دیدم که خود نیز نیازمند بودند، اما با این وجود هرآنچه را که داشتند در اختیار دیگران گذاشتند.
شب قدر فرصتی برای بهره مندی از قرآن/رزمایش کمک مومنانه از متن قرآن برگرفته شده است
 

به گزارش سفیر هراز، حجت السلام والمسلمین مهدی تقی زاده با اشاره به اینکه شب قدر فرصتی برای بهره مندی از قرآن است، گفت: ماه رمضان مانند سفره ای است که خداوند پهن کرده و در آن فرصت های زیادی داری تا در جهت بالا بردن طراز شخصیتی مان و درک درست از وحی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه کدورت ها و کینه ها از فاصله گرفتن با قرآن شکل می گیرد، عنوان کرد: بسیاری از مفاسد اقتصادی، بد اخلاقی های سیاسی صرفا به جهت دور شدن از قران است، شب قدر فرصت آشتی با قرآن در نظر بگیریم، همانطور که حضرت امیرامومنین در نهج البلاغه بیان کردند، قران بازدارنده از گناه است.

امام جمعه دابودشت تصریح کرد: رزمایشی که امروز در حال اجرا است، از متن قرآن برگرفته شده، در حالی که در کشورهای دیگر شاهد هستیم برای گرفتن ماسک درگیرمی شوند، اما در اینجا افرادی را دیدم که خود نیز نیازمند بودند، اما با این وجود هرآنچه را که داشتند در اختیار دیگران گذاشتند.

وی کرونا را فرصتی برای ایجاد همدلی خواند و اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا به بررسی در خصوص چالش ها و فرصت های کرونا پرداختم، شرایطی را که این ویروس ایجاد کرده باید نهایت استفاده را کنیم، همانطور که امروز برخی اختلاف ها را کنار گذاشتند و همه با هم به کمک پرداختند.

تقی زاده با تاکید اینکه رسانه و فضای مجازی دروازههای بازی هستند که ظرفیت زیادی دارد، خاطرنشان کرد: همانطور که گروههای جهادی در مسیر ویروس کرونا بسیج شدند و فعالیت های موثری داشتند، رسانه ها نیز گروههای جهادی تشکیل شود، در سبک زندگی دینی، فرهنگ و خانواده قلم بزنند، انتظاری که از رسانه ها می رود بیشتر از این است که اخبار را فوروارد کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDU1
 

 
کیمیا سامانه