بهار جهادی آمل:

صف های مهربانی جای صف های سوپ

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۸ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
شاید فقط چند ماه قبل برخی با قاطیعت بیان می کردند که اگه روزی جنگ شود، کمتر کسی از نسل امروز حاضر خواهد بود به جنگ برود، اما شاهد هستیم که چه جانانه همه در کار خیر از هم سبقت می گیرند و نشان دادند این نسل چه خوب توانست مکتب رهبر انقلاب را به خوبی درس پس دهد.
صف های مهربانی جای صف های سوپ
 

به گزارش سفیر هراز،

این روزها هر چقدر کرونا پیش می رود، در مقابل سیل بیشتری از فداکاری ها و از خودگذشتگی ها قرار می گیرد، انگار هر چه تلاش می کند، زور و بازو نشان می دهد، آنچه که غلیظ تر می شود، انسانیت است، انسانیتی که تا چند زمان قبل گمان نمی کردیم، به این اندازه شدت و عمق داشته باشد.

شرایط جوی کشورمان این روزها به گونه ای است که به جرات می توان گفت که تا سالهای سال سیاستمداران دنیا به این چنین مردمانی غبطه می خورند.

شاید فقط چند ماه قبل برخی با قاطیعت بیان می کردند که اگه روزی جنگ شود، کمتر کسی از نسل امروز حاضر خواهد بود به جنگ برود، اما شاهد هستیم که چه جانانه همه در کار خیر از هم سبقت می گیرند و نشان دادند این نسل چه خوب توانست مکتب رهبر انقلاب را به خوبی درس پس دهد.

این روزها آنقدر کمک ها و نگاهای خیرخواهانه میبنیم که گم می شویم در انبوه مهربانی ها، بسیاری از این افراد سالهاست که دستهای پر سخاوتشان مالامال از عشق و دوستی است.

شاید فقط چند ماه قبل برخی با قاطعیت بیان می کردند که قشر مرفه جامعه بفکر اقشار کم درآمد نیست، نخبگان برای پیشرفت باید از کشور خارج شوند، جامعه به سمت فردگرایی سوق پیدا کرده، هزار استدلال و در گفته هایشان مصمم بودند، اما این روزها کرونا ثابت کرد که نه تنها اینطور نیست، بلکه حلقه عشق همنوع دوست که روز به روز گسترده تر می یابد .

زمستان می رود و رو سیاهی به زغال می ماند، یک ضرب المثلی است که می توان ترجمه اوضاع و احوال این روزهای خواند، کسانی که برای صف های یارانه مردمان کشورمان را به تمسخر قرار می دادند، حال خود سوژه خنداوری شدند؛ چرا که در شرایط سخت هیج کجای دنیا همبستگی مردمان این دیار اسطوره ساز را ندارد، امروز صف های مهربانی جای صنف ها سوپ اند و شرمندگی جای هارت و پورت ها را گرفته است.

خیلی دوست نداشت کارش رسانه ای شود، اما رزومه کارهای خیرخواهانه اش نگذاشت این بارهم سر به مهر باقی بماند.

مهیار خراسانی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه  اطعام دهی بیش از600 پرس غذا در ایام ماه مبارک رمضان گفت: هرساله در کافه افطاری به خانواده های بی بضاعت و بد سپرست افطاردهی انجام می شد، امسال با وجود شرایط کرونا و سخنان رهبری در خصوص به کمک های خودش جوش با دوستم مهدی کرمانشاهی صحبت کردم و به اتفاق هم به اطعام دهی بپردازیم.

وی با بیان اینکه اطعام دهی در شبهای آینده به 800 پرس هم خواهد رسید، عنوان کرد: با وجود شرایط کرونا، همه در وضعیت سختی بسر می برند، اما برخی ها شرایط  دشوارتری دارند که باید هر کسی با توجه به امکانات خود به انان کمک کند.

خراسانی همه زندگی اش را مدیون هیئت حضرت علی اصغر ع خواند و اظهار کرد: از سال 79 که وارد این هیئت شدم، زندگی ام را رنگ و بوی خاصی داد و هرموفقیتی که تا به امروز کسب کردم را مدیون این هیئت می دانم.

وی ادامه داد: هر ساله دهه کرامت با همکاری بهزیستی خانوادهای بد سرپرست و بی سرپرست به رستوران دعوت می شدند، اما امسال بخاطر شیوع کرونا در نظر داشتیم همین کار را به نحو دیگری انجام دهم، ولی با وجود شرایط سخت معیشتی و سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش ومومنانه با همکاری دوستم مهدی کرمانشاهی سعی کردیم گسترده تر این فعالیت را انجام دهیم تا شرایط بهتری فراهم شود.

خراسانی تصریح کرد: آمل در کارهای خیرخواهانه سنگ تمام گذاشت خوشحالم در هر گوشه ای شهروندان زیادی را می بینم که پای کار بودند تا بتوانند بار مشکلات جامعه را کم کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی برای مهرماه لوازم تحریر می خریم، یا زمان عید، شور و شوق کودکان را با هیچ چیز نمی توان معاوضه کرد، انرژی که دریافت می کنم وصف ناپذیر است.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDM5
 

 
کیمیا سامانه