جانشین سپاه ناحیه آمل:

رزمایش کمک های مومنانه با هدف کمک به آسیب دیدگان کرونا

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۳ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
جانشین سپاه ناحیه امل گفت: رزمایش کمک های مومنانه در سه مرحله با هدف کمک به خانواده های نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا برگزار خواهد شد.
رزمایش کمک های مومنانه با هدف کمک به  آسیب دیدگان کرونا
 

به گزارش سفیر هراز، سرهنگ فلاح جانشین سپاه ناحیه آمل در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در دوم اردیبهشت ماه 1358 با هدف حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل شد.

وی ادامه داد: پس از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درگیر هشت سال جنگ دفاع مقدس شدیم که بسیج و سپاه درهمه عرصه ها از جمله ایجاد امنیت داخلی و حضور در جبهه جنگ تحمیلی ورود پیدا کرده و از جان خود مایه گذاشتند.

 جانشین سپاه ناحیه آمل با اشاره به اینکه همزمان با جنگ تحمیلی درگیر مشکلات و اغتشاشات داخلی شدیم عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حمایت های نیروهای مردمی به خوبی توانست با گروهک‌های معاند و کودتاهای مختلف از جمله کودتای نوژه و طبس و سازمان های منافقین که بیش از17 هزار ترور را رهبری و سازماندهی کردند مبارزه کند و بر آنها پیروز شود.

وی در ادامه عنوان کرد: پس از جنگ تحمیلی نیز سپاه درگیر ایجاد امنیت در جنوب شرق و شمال غرب کشور و مقابله با ناآرامی ها بود و همچنین در حال حاضر حفاظت از شخصیت ها و اماکن حیاتی و سازمان هواپیمایی کشور و مقابله با تهدیدهای خارجی از جمله گروه تروریستی داعش به عهده ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

فلاح به اهم فعالیت های فرهنگی سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه فعالیت های فرهنگی خود به مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن ، مقابله با گروه‌های منحرف فرهنگی ، تبلیغ و گسترش مکتب اسلام و نشر معارف اسلامی ، آموزش و تربیت فرهنگی بسیجیان درسطح مساجد و ایجاد انگیزه در زمان جنگ به مردم در خصوص حضور و پشتیبانی در جبهه ها می پردازد.

وی ادامه داد: همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمان‌های وقوع حوادث غیر مترقبه و بلاهای طبیعی از جمله سیل زلزله و غیره به ارائه خدمات به مردم عزیز ایران می پردازد.

 جانشین سپاه ناحیه امل در خصوص خدمات رسانی به مردم در دوران شیوع ویروس کرونا  گفت: در بدو شیوع کرونا در کشور، سپاه شهرستان آمل با تشکیل  قرارگاه  پدافند زیستی در مرحله اول اقدامات خود به همت مجمع خیرین و بسیج سازندگی سپاه این شهرستان و با حضور حداکثری بسیجیان پایگاه های مقاومت اقدام به ساخت ماسک، دستکش ، گان و محلول های ضدعفونی کننده نمودند.

وی در ادامه گفت: بسیجیان ما به صورت خودجوش اقدام به ضدعفونی کردن اتومبیل ها و معابر به صورت شبانه روزی نمودند و تاکنون سپاه شهرستان آمل جهت مقابله با ویروس کرونا بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کرده است.

فلاح از عملکرد سپاه ناحیه آمل مجمع خیرین و بسیج سازندگی خبر داد: تاکنون ۹۷۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده سطوح ، ۳۴۶ هزار عدد ماسک، ۸ هزار و ۷۰۰ دست گان بیمارستانی و ۱۰۹ هزار جفت دستکش تولید کرد

وی همچنین افزود: در این برهه زمانی از جوان ۱۳ساله تا سردار دوره جنگ در منزل یا کارگاه های تولیدی مشغول تولید وساخت ماسک گان و محلول ضد عفونی کننده می باشند. همه این فعالیت ها به برکت سازماندهی نیروهای مردمی و بسیج است زیرا سپاه بدون بسیج مانند امیر بدون لشکر می‌باشد

فلاح با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عنوان کرد: سازمان بسیج مستضعفین کشور رزمایش کمک مومنانه را برای ایام شیوع ویروس کرونا طراحی کرده که همزمان توسط سپاه و بسیج در سراسر کشور برگزار می شود

وی با بیان اینکه سپاه ناحیه آمل در این رزمایش سراسری عدالت در ارائه خدمات را مدنظر خود قرار داد گفت: با هماهنگی با اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) علاوه بر نیازمندان و خانوارهای تحت پوشش به افراد و کارگرانی که در اثر شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات مالی شدند شناسایی و به آنها خدمات ارائه می شود.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: رزمایش کمک های مومنانه در ۳ مرحله اجرا می شود که مرحله اول در اولین روز از ماه مبارک رمضان می باشد و مرحله دوم روز تولد امام حسن مجتبی در نیمه ماه مبارک رمضان و مرحله آخر نیز شب عید سعید فطر برگزار می شود.

وی افزود: تا امروز ۳ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته۳۰۰ هزار تومان توسط مجمع خیرین و گروه های جهادی و بسیج جامعه پزشکی بین خانواده های نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا توزیع شد. همچنین مقرر شد در اولین روز از ماه مبارک رمضان ۳ هزار و ۳۰۰ سبد کالا بین خانوارهایی که سبد کالا دریافت نکرده اند و در مرحله دوم و سوم نیز ۳ هزار بسته دیگر توزیع شود.

در پایان جانشین سپاه ناحیه آمل خاطرنشان کرد: وجه تمایز کشور ما با سایر کشورها در حاکم بودن دین و معنویت و همدلی و پا به کار بودن مردمان این سرزمین است. در کشوری که دین و معنویت حاکم باشد مردمان آن در این برهه شیوع کرونا به صورت داوطلبانه در خانه خود ماسک ها را تولید و به صورت رایگان بین مردم توزیع می کنند و همچنین در صورتی که معنویت در کشوری وجود نداشته باشد مردم صف های چند کیلومتری برای خرید سلاح را تحمل میکنند تا برای تهیه ماسک دست به سرقت بزنند تا جان خود را نجات دهند.

 

 

 

مهرداد محمدی/

 


 

 

کد مطلب: MTY3NDEx
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه