مسئول بسیج سازندگی آمل خبر داد:

تولید 20 هزار ماسک در دانشکده توحید

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۸ / فروردین / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مسئول بسیج سازندگی آمل گفت: بیش از هزار و 600 گان و 20هزار ماسک در دانشکده فنی و حرفه ای توحید تولید و بین مردم و پرسنل بیمارستان های شهرستان آمل توزیع شد.
تولید 20 هزار ماسک در دانشکده توحید
 

احمد یگانه در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز، با اشاره به تولید 5 هزار محلول ضدعفونی کننده در روز اظهار کرد: این محلول ها در ظروف 250 gr، 500gr و یک لیتری تهیه و در 2 مدل، ضدعفونی کننده سطوح و دست ها ساخته و رایگان توزیع می شود.

 

وی با بیان اینکه ترکیبات این محلول توسط بابازاده ساخته و با تایید اداره بهداشت همراه است، عنوان کرد: برای ساخت این محلول از الکل، گلیسرین، ژاول و آب برای تمیز کردن سطوح و در محلول چهار آمونیاک برای استفاده دست ها و صورت بکار می رود که بصورت رایگان در اختیار نانوایی ها قرار می گیرد.

 

مسئول بسیج سازندگی آمل تصریح کرد: روزانه بیش از 10 هزار ظرف در نظر گرفته شد و امیدواریم به 60 هزار ظرف در روز هم برسیم.

 

این مسئول از  تمام گروه های جهادی و بسیجیان تشکر کرد و یادآور شد: این محلول ها به پایگاه های بسیج هر روستا داده می شود تا به ساکنین هر خانوار براساس جمعیت داده شود، شب ها در چند روستا و آمل به ضدعفونی کردن معابر، مغازها و درب منازل می پردازند.

 

یگانه ادامه داد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همت گروه های جهادی و پشتیبانی مجمع خیرین محرومیت زدایی، بسیج سازندگی اقدام به تولید 200 هزار بطری محلول ضد عفونی برای سطوح کرده است که به پایگاه های مقاومت تحویل داده شد تا به دست همشهریان عزیز آملی برسد.

 

وی در زمینه تولید ماسک و کاور کادر درمانی عنوان کرد: توانستیم بیش از یک هزار و 600 گان و 20 هزار ماسک را در دانشکده فنی و حرفه ای توحید تولید و بین مردم و پرسنل بیمارستان های شهرستان آمل توزیع کنیم.

 

مسئول بسیج سازندگی آمل هدف این کار را کنترل و پیشگیری بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: در جلسه ای که با فرمانده سپاه آمل، مسئول بهداشت و درمان سپاه داشتیم ، برآن شدیم تا در حد توان برای پیشگیری این بیماری قدمی برداریم.

 

یگانه به حضور سرزده رضا حاجی پور منتخب مجلس شورای اسلامی مردم آمل اشاره کرد و افزود:  به محل تولید مواد ضدعفونی سر زدند و یک هزار پت مخصوص برای مواد ضدعفونی هدیه دادند که جای تشکر دارد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم می خواهم که در خانه بمانند و جز موارد ضروری از خانه خارج نشوند؛ چرا که بهترین راه کنترل این بیماری پیشگیری است.

 

انتهای پیام/

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3Mzcz
 
 
کیمیا سامانه