رئیس بهداشت درمان آمل خبر داد

بستری 23 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان امام(ره) آمل

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۹ / اسفند / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس بهداشت درمان آمل جدی‌ترین مسئله را بهداشت دست دانست و گفت: 23 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان حضور دارند.
بستری 23 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان امام(ره) آمل
 

فرامرز اکبری در گفت‌وگو با خبرنگارسفیر هراز، با اشاره به موج اپیدمی کرونا در آمل اظهار کرد: بر اساس پرتوگل سازمان سنجش جهانی عکس ریه در سیتی زمانی که سفید باشد فرد کرونا تشخیص داده میشود، بیماران ۸۰ درصد این گونه است، اما زمانی خطرناک خواهد بود که این سفیدی آب بیاید.


وی با بیان اینکه هیچ مورد مثبت کرونایی در آمل نداشتیم، عنوان کرد: 23 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره)حضور دارند، از نظر بیماری کرونا در شهر مثبت هستیم، اما این نه مثبت آزمایشی، بلکه مثبت قطعی است.

رئیس اداره بهداشت و درمان شهرستان آمل تصریح کرد: از هر گونه تجمع در قلیان سراها و حتی تجمع چند نفر در نانوایی ها جلوگیری کنید تا بتوان از شیوع این بیماری کم کرد.

وی دغدغه امروز مردم را ژل، ماسک و مواد ضدعفونی کننده خواند و تاکید کرد: دو خط تولیدی به صورت موقت قرار است راه اندازی شود و از هفته آینده نیز 45 لیتر الکل از هفت تپه وارد استان خواهد شد که امیدواریم تا هفته آینده به روال عادی برگردد.

اکبری جدی ترین مسئله را بهداشت دست دانست و تاکید کرد: دست‌ها را مرتب با آب و صابون بشویید و در صورت نبود ماسک می‌توان با پارچه یا دستمال کاغذی درست کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز علائم اولیه سرماخوردی در منزل بمانند و استراحت کنند و اگر نیاز به مراجعه پزشک بود به پزشک خانواده مراجعه کنند و در صورت لزوم به متخصص ارجاع داده شود.

رئیس اداره بهداشت آمل از بدی بعد روانی کمبود ماسک و مواد ضد عفونی کننده گفت: رسانه ها وارد موج نشوند و این بحران را بخوبی هدایت کنند.

وی در پایان تصریح کرد: باید از هیئت ها و مسئولان مراسمات بخاطر کنسل کردن برنامه های مذهبی، اعتکاف و همایش ها تشکر کرد.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MzM4
 

 
کیمیا سامانه