رئیس هواشناسی آمل خبر داد

ورود سامانه بارشی امروز با کاهش ۳ تا ۶ درجه دما در مازندران/ ابتدای هفته ای با هوای صاف پیش بینی می‌شود

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۵ / بهمن / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس هواشناسی آمل از کاهش ۳ تا ۶ در جه دما هوا از بعد از ظهر امرو خبر داد.
ورود سامانه بارشی امروز با کاهش ۳ تا ۶ درجه دما در مازندران/ ابتدای هفته ای با هوای صاف پیش بینی می‌شود
 

به گزارش سفیر هراز، هوشنگ بهزادی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه نفوذ سامانه بارشی در راه است، گفت: امروز جمعه بویژه بعدازظهر و شب تا بامداد شنبه سامانه بارشی خواهیم داشت.
 وی با بیان کاهش دما تا 3 تا 6درجه، عنوان کرد: وزش باد شدید موقتی که حداکثر سرعت باد بین 40 تا 65 کیلومتر بر ساعت و بارش باران در مناطق پایین دست بین 10 تا  30 میلیمتر که در ارتفاعات و محورهای کوهستانی بارش یرف به همراه مه خواهد بود.
رئیس هواشناسی آمل تصریح کرد: لغزندگی و اختلال در ترددجاده های کوهستانی خواهیم داشت که از همشریان میخواهیم در ترددمحورهای کوهستانی احتیاط لازم را داشته باشند و تجهیزات زمستانی را بهمراه داشته باشند.
وی شروع هفته آینده را صاف تا قسمتی ابری خواند و افزود: یکشنیه نیز یه همین منوال است و روز دوشنبه نیمه ابری خواهد بود که در بعدازظهر و شب ابری با بارش پراکنده و در ارتفاعات با بارش پراکنده برف پیش بینی می شود.
بهزادی ادامه داد: سه شنبه صبح با بارش پراکنده و بتدریج کاهش ابر و در روز  چهارشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری را شاهد خواهیم بود.
وی به مقادیر بارش برف اخیر در آمل اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش برف در اندوار با۳۶ سانتی متر برف و بعد آن کنگرج کلا با ۲۶ سانتی متر بوده است.
رییس هواشناسی آمل با بیان این که مجموع بارش باران و برف گزارش شده از ایستگاه های بارانسنجی تحت سرپرستی هواشناسی آمل از زمان نفوذ سامانه بارشی عصر شنبه تا چهارشنبه 23 بهمن بوده است، خاطرنشان کرد: آمل با ۳۶ سانتی متر،  پاشاکلا دشت سر 16 سانتی متر، بلیران 39.6 باران همراه بود.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MzI0
 

 
کیمیا سامانه