رئیس شورای اسلامی شهر آمل:

رفع معضل زباله نیازمند پشتوانه دولتی/ تاکنون دولت کاری برای استان مازندران نکرده است

تاریخ انتشار : جمعه - ۱۸ / بهمن / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه تاکنون دولت روحانی هیچ کاری برای استان مازندران نکرده است، گفت:رفع معضل زباله خواسته مردم، که هزینه زیادی می طلبد و به پشتوانه دولتی نیازمند است.
رفع معضل زباله نیازمند پشتوانه دولتی/ تاکنون دولت کاری برای استان مازندران نکرده است
 

به گزارش سفیر هراز، خسرو ابراهیم زاده با اشاره به سه هزار میلیارد ریال پیشنهاد هزینه برای امحای زباله آمل و این پروژه ملی گفت: رفع معضل زباله خواسته مردم است که دولت باید فکری برای آن کند و چاره‌ای بیندیشد چرا که هزینه زیادی می طلبد و به پشتوانه دولتی نیازمند است.


وی با بیان اینکه آمل ورودی استان و شهری گردش پذیر است، عنوان کرد: رودخانه هراز و هر وجب این خاک پتانسیل بالقوه ای دارد، که نه تنها نتوانستیم از پتانسیل این شهرستان استفاده کنیم بلکه آن را از بین می‌بریم.


رئیس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر اینکه تاکنون دولت روحانی هیچ کاری برای استان مازندران نکرده است، افزود: وظیفه دولت است که معضل زباله، مشکل مهم این استان را مرتفع سازد، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و وزارت کشور به عنوان متولی ساماندهی زباله در شهرها همکاری کنند.


این مسئول تصریح کرد: در سال ۹۴ پیگیر امحای زباله شدیم که ۱۰ شرکت در مناقصه شرکت کردند و دو شرکت باقی ماندند که بعد از بیان برنامه های خود آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


ابراهیم زاده زباله های شهرستان را 230 تن خواند و اظهار کرد: از مهر ماه ورود زباله‌ های شهرهای دیگر متوقف شده است.


وی با اشاره به بازدید رئیس سازمان شهرداری های کشور، تصریح کرد: منان، پاساکش و معدن جوان از سوی وزارت کشور به هیات دولت معرفی و مورد بررسی قرار گرفتند.


در ادامه  فرزین محمودی پاتی اظهار کرد:۷۰ درصد زباله های مصرفی در آمل، زباله تر هستند که براساس الگوی مصرف استفاده از این تکنولوژی مفیدتر است.


وی در پایان خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد زباله های باقی مانده که خشک هستند نیز باید مورد بررسی قرار گرفته شود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3Mjkw
 

 
کیمیا سامانه