رئیس هواشناسی آمل:

پیش بینی کاهش 20 درجه ای دما هوا از روز یکشنبه

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۹ / بهمن / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس هواشناسی آمل گفت:افزایش دما از پنجشنبه شروع و تا تا اواسط روز شنبه ادامه دارد همچنین کاهش محسوس دما از روز یکشنبه نیز پیش بینی می شود که از 15 تا 20 درجه سانتیگراد تا صبح سه شنبه با وزش باد شدید همراه است.
پیش بینی کاهش 20 درجه ای دما هوا از روز یکشنبه
 

هوشنگ بهزادی در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به اینکه پایان این هفته افزایش قابل توجه دما و وزش باد شدید و گرم داریم، اظهار کرد: این افزایش دما از پنجشنبه شروع و در دامنه ها، ارتفاعات و شهرهای غربی استان تا اواسط روز شنبه ادامه دارد.


وی با بیان اثر مخاطره این افزایش دما عنوان کرد: وزش باد گرم گاهی شدید است و احتمال ریزش سنگ در جاده های کوهستانی نیز هشدار داده می شود.

 

رئیس هواشناسی آمل یادآور شد: از صعود به ارتفاعات برفگیر، روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها پرهیز و از خاموش بودن آتش قبل از ترک جنگل اطمینان پیدا کنید.


این مسئول با اشاره به کاهش دما از ابتدای هفته آینده، تصریح کرد: شکل گیری جریانات سرد شمالی، کاهش شدید دما و وزش باد شدید از شنبه شروع و با بارش باران و برف همراه است.


بهزادی ادامه داد: بارش برف در مناطق جلگه ای، کاهش محسوس دما از روز یکشنبه نیز پیش بینی می شود که  از 15 تا 20 درجه سانتیگراد همراه با وزش باد شدید است و تا صبح سه شنبه ادامه دارد.


وی با تاکید بر رعایت توصیه های ایمنی گفت: لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، مه آلودگی، کاهش دید، اختلال در تردد جاده ای از مخاطراتی است که باید در نظر گرفت و احتیاط کرد.


رئیس هواشناسی آمل در پایان خاطرنشان کرد: احتیاط در تردد جاده‌ای و مجهزکردن خودروها به تجهیزات زمستانی، عدم صعودبه ارتفاعات و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی به تمام مسافران توصیه می شود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3Mjk0
 

 
کیمیا سامانه