لوچو ورزش پر طرفدار بومی و محلی مازندران/ حضور ۹۰ ورزشکار مازندرانی در جام لوچو آمل

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۸ / دی / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس هئیت ورزشی بومی محلی آمل گفت: ۹۰ ورزشکار در این مسابقات شرکت کردند که در ۵ وزن مانند سنت لوچو برنده خواهیم داشت و رتبه های برتر ۲۰ راس گوسفند و ۲ راس گاو اهدا خواهد شد.
لوچو ورزش پر طرفدار بومی و محلی مازندران/ حضور ۹۰ ورزشکار مازندرانی در جام لوچو آمل
 

 آرمین حمزه نوا در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز، با اشاره به برگزاری مسابقات لوچو در سالن الغدیر شهرستان آمل گفت: این مسابقات با وقفه ای بیش از ۷ سال در حال برگزاری است که با توجه به جام شهدای شش بهمن این نخستین مسابقات لوچو بشمار می رود.
وی با بیان اینکه مسابقات لوچو از پرطرفدارترین رشته های ورزشی مازندران است، عنوان کرد: از روز ۲۵ دی این مسابقات آغاز و تا بیست و هفتم ادامه داشت وشاهد استقبال زیاد تماشاگران بودیم، اما متاسفانه در سالهای اخیر به این رشته اصلا توجه نشده است.
رئیس هئیت ورزشی بومی محلی آمل ادامه داد: ۹۰ ورزشکار در این مسابقات شرکت کردند که در ۵ وزن مانند سنت لوچو برنده خواهیم داشت و رتبه های برتر ۲۰ راس گوسفند و ۲ راس گاو اهدا خواهد شد.
وی تصریح کرد: از لوچوکاران پیشکسوت و به مناسبت شهدای ۶ بهمن از دو خانواده شهید این حماسه که ورزشکار بودند، تجلیل خواهند شد.
حمزه نوا ادامه داد: بخاطر شهادت سردار سلیمانی از خانواده شهید سلطانی و شهید صحرایی شهدای مدافع وطن و مدافع حرم نیز تجلیل خواهند شد.
وی با تاکید اهداف هئیت ورزش روستایی، بومی محلی خاطرنشان کرد:این هئیت هم به ورزش های بومی و روستایی محلی می پرادزیم و در نظر داریم بخش بومی محلی را احیا کنیم که چندین جشنواره در این خصوص برگزار کردیم.
حمزه نوا افزود: با وجود هزینه زیاد این مسابقات در نظر داریم  هر فصل آن را برگزار کنیم؛ چرا که این ورزش پر طرفداری و سنتی در مازندران است.
وی با بیان نتایج خوبی بازی ها اعلام کرد: ۲۰ نفر در وزن های مختلف صاحب کسب امتیاز شدند و در وزن +۸۵ کیلو محمد علی تبار از بابل و در وزن منفی ۸۵ کیلو یاسر محمدی از قائم شهر به مقام سرپهلوانی  نائل شدند.
حمزه نوا در پایان خاطرنشان کرد: از ۲ ماه قبل این مراسم در قالب ستاد اجرایی حماسه ۶ بهمن برنامه ریزی کرد و باید از امام جمعه، اداره ورزش و جوانان و سازمان فرهنگی و وررشی در همکاری این مسابقات تشکر کنم؛ این مراسم تا جمعه ۲۸ ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MjM1
 

 
کیمیا سامانه