مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان مازندران:

تخصیص اعتبار 120 میلیاردی برای حل مشکل پسماند مازندران/ رودخانه هراز علاوه بر گردشگری یک منبع اقتصادی درآمد زا است

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۸ / دی / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان مازندران گفت: یکی از دلایل ناکامی طرح ها درآمد زا نبودن آن است، رودخانه هراز می تواند شرایطی را به وجود آورد تا علاوه بر گردشگری، ارزش افزوده و منبع اقتصادی درآمدزا به شمار آید.
 تخصیص اعتبار 120 میلیاردی برای حل مشکل پسماند مازندران/ رودخانه هراز علاوه بر گردشگری یک منبع اقتصادی درآمد زا است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، محمد محمدی تاکامی در جلسه شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه مساله پسماند بحث جدی آمل است، گفت: با توجه به وضعیت مالی نامناسب کشور، در حوزه پسماند مشکل مالی وجود ندارد؛ بلکه مشکل از بی برنامه گی است.


وی با بیان اینکه یک هزار میلیارد در حوزه پسماند مصوب شده است، عنوان کرد: ۱۲۰ میلیارد از این مصوبه به مازندران اختصاص یافته که باید با ارائه برنامه ای مشخص از این منبع استفاده شود.


مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان مازندران با اشاره به مدیریت ۵۰۰ تن پسماند در روز، تصریح کرد: مکانی برای استقرار مدیریت پسماند باید در نظر گرفته شود که استاندارهای لازم را داشته باشد، از نظر مساحت زمین و سطح دسترسی منطقه باید مورد رسیدگی قرار بگیرد و با استاندارهای کارخانه تطبیق داده شود.


این مسئول در ادامه یادآور شد: برای ساماندهی وضعیت عمارت، پروژه خوبی تعریف شده، گاز متان تولید می کند که منبع انرژی برای تولید برق و.. است و راندمان بالایی دارد.


تاکامی با بیان اینکه نگاه و توقع مان نسبت به شهر آمل ویژه است، اظهار کرد: برنامه راهبردی برای آمل باید برنامه ریزی شود و در آن طرح 10 سال آینده مشخص شود، تا چه جایگاهی را در استان، کشور و حتی بین المللی پیدا می کند.


وی در پایان یکی از دلایل ناکامی طرح ها را درآمد زا نبودن آن دانست و خاطرنشان کرد: طرح های سرمایه گذاری می تواند به خوبی برای درآمد پایدار کمک کند، رودخانه هراز می تواند شرایطی را به وجود آورد تا علاوه بر گردشگری، ارزش افزوده و منبع اقتصادی درآمدزا به شمار آید.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MjAy
 

 
کیمیا سامانه