رئیس خیریه مهرورزان طلوع زندگی:

اعزام 9 کاروان سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامت عمومی به مناطق آمل

تاریخ انتشار : شنبه - ۳۰ / آذر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
زهرا توسلی : تاکنون 9 کاروان سلامت با هدف ارتقاء سلامت عمومی به مناطقی که دسترسی به پزشک و مسائل بهداشتی برای مردم دشوار است اعزام شدند.
اعزام 9 کاروان سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامت عمومی به مناطق آمل
 

به گزارش سفیر هراز، زهرا توسلی موسس و رئیس موسسه خیریه مهرورزان طلوع زندگی در خصوص هدف اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم و کم برخوردار گفت:  هدف از تاسیس این خیریه ابتدا به نیت مادرم بود. مادرم فداکارانه هم نقش پدر و هم نقش مادر را برای من ایفا کرد که خود را همیشه مدیون زحمت های او میدانم.

وی در ادامه بیان کرد:  زمانی که مادرم در قید حیات بود فعالیت هایی در این زمینه انجام می دادم ولی بعدها تصمیم گرفتم که این فعالیت ها به صورت گسترده تر باید برگزار شود. هنوز فکر می کردم هیچ قسمتی از دینم را نسبت به مادرم ادا نکردم به همین خاطر بخشی از خانه ای را که در اختیار داشتم فروختم و بخشی از فروش خانه را در این راه هزینه کردم

توسلی در ادامه افزود:  نیت و هدفم این بود که در خدمت به مردمان مناطق محروم و چه در شهر آمل و چه در سطح استانی حتی به اندازه یک نور کرم شب تاب بتابیم و این نور را در دل مردم مان ایجاد کنیم . در این وادی که مردمانمان به کسی اعتماد ندارند و ناامید و نیازمند به حمایت هستند باید بدانند که افرادی هم وجود دارند که به یاد آنها هستند و مشکلاتشان دغدغه این افراد است. شاید تصور برخی بر این باشد که با یک گل بهار نمی گردد ولی ما بر این باوریم که هر یک میتوانیم به اندازه یک گل ، زیبایی را به مردمان این مرز و بوم هدیه کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: ما با نیت خدمت به مردمان مناطق محروم استارت کار را زدیم و دو سال طول کشید تا توانستیم مجوز کار را از طریق ادارات مختلفی از جمله بهزیستی و با مصاحبه و گذراندن مراحل مختلف بگیریم . ما  کارمان رابا عزام اولین کاروان در دوم  آذرماه ۹۷ شروع کردیم و تاکنون 9 کاروان سلامت به مناطق محروم اعزام شدند.

توسلی در خصوص نحوه انتخاب مناطق جهت اعزام کاروان گفت: ما با تحقیق و شناسایی مناطقی که دسترسی به پزشک و مسائل بهداشتی برای مردم دشواراست و با هماهنگی اطلاع رسانی به مسئولین مربوطه و آن منطقه فضای آن محل را آماده می کنیم . شاید خیلی از افراد باور نمی کردند و گمان میکردند که شوخی است ولی زمانی که متوجه جدی بودن این کاروان سلامتی شدند خیلی افسوس خوردند که چرا اطلاع رسانی بیشتری نکردند تا افراد بیشتری مراجعه کنند

رئیس موسسه خیریه مهرورزان طلوع زندگی در ادامه افزود: روستایی هایی که تا کنون کاروان این خیریه اعزام شدند به ترتیب درکاپی، رفیع آباد ، زارونده ، مزرز، نشل ، نیاک ، بیشه محله ، اسپیاری یا مصیبتان و شادمحل است.

وی در خصوص خدمات ارائه شده در نهمین اعزام کاروان سلامت به منطقه شادمحل عنوان کرد: پزشکانی که در اولین اعزام همراه این کاروان بودند حدود 6 نفر بود در صورتی که ما در نهمین اعزام  شاهد حضور ۱۴ پزشک با ارائه خدمات در بخشهای عمومی، تخصصی وفوق تخصصی دندان، چشم ، قلب ، سونوگرافی ، عفونی ، گوارش ، زنان ، مشاوره و آرایشگاه سیار بوده ایم. همچنین در این دوره برای اولین بار آزمایشگاه سیار توسط دکتر میربها و گروه آزمایشگاهی وی با مستقر شدن در این محل شروع به کار کرد.

وی در خصوص عملکرد نهمین دوره این کاروان خبر داد و گفت: در این دوره از اعزام  735 نفر ویزیت و ارجاع داده شدند. افراد محل با مراجعه به این کاروان به همراه ویزیت و مراجعه به پزشک مربوطه ، تست قندخون و فشارخون و داروی رایگان هم دریافت می کنند.  

توسلی در خصوص مشارکت سازمان ها در این کاروان گفت: خیریه مهرورزان طلوع زندگی به صورت مردم نهاد و خودگردان تحت نظر بهزیستی فعالیت می  کند. اما جهت تکمیل نیروی انسانی و تجهیزات خود سازمان هلال احمر شهرستان آمل با اعزام نیروهای انسانی خود در این برنامه ما را حمایت و همچنین بهداری سپاه نیز با در اختیار قرار دادن وسایل دندان پزشکی و مشارکت این مجموعه از دومین اعزام تاکنون ما را در این راه حمایت و همراهی کردند

رئیس موسسه خیریه مهرورزان طلوع زندگی در پایان گفت: افرادی که تمایل دارند همراه و حامی این کاروان سلامتی باشند میتوانند با مراجعه به مرکز خیریه طلوع مهرورزان واقع در آفتاب 46 اسم نویسی کرده و با عضویت در کانال این مجموعه می توانند در جریان فعالیت ها و زمان اعزام بعدی این کاروان قرار گیرند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MTg5
 

 
کیمیا سامانه