رئیس شبکه بهداشت آمل:

مرگ ثابت شده‌ای از آنفلوآنزا در آمل اعلام نشد

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۸ / آذر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل گفت: هر مرگ مشکوک نمونه گیری و به وزارتخانه ارسال می شود، اما هنوز هیچ مرگی در آمل به علت بیماری آنفلوآنزا تایید نشده است.
مرگ ثابت شده‌ای از آنفلوآنزا در آمل اعلام نشد
 

فرامرز اکبری در گفت و گو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مرگ ثابت شده از ویروس آنفلوآنزا در آمل اعلام نشده است، اظهار کرد: هر مرگ مشکوک نمونه گیری و به وزارتخانه ارسال می شود، اما هنوز هیچ مرگی در آمل به علت بیماری آنفلوآنزا تایید نشده است.


 وی با بیان اینکه آنفلوآنزا در کل کشور اپیدمی شده است، عنوان کرد: در شهرستان آمل نیز همینگونه است و امیدواریم به سمت کاهش این بیماری برویم، البته موارد بیماری در سطح شهر کنترل شده است.


رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل در ادامه تصریح کرد: این بیماران در سه بیمارستان دولتی و یک بیمارستان خصوصی تحت درمان هستند، برای بیماران بستری مشکلی نداریم و بیماران سرپایی نیز تحت پوشش دارو ها قرار گرفتند.


وی آمل را در پیک بیماری آنفلوآنزا خواند و تاکید کرد: همه افراد به ویژه افراد سالمند و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند در معرض این بیماری هستند، کودکان نیز در خطر بالایی قرار دارد.


اکبری خاطرنشان کرد: شهروندان موارد کلی بهداشتی را رعایت و در زمان عطسه از دستمال استفاده و دست هایشان را بشورند و حدالامکان از روبوسی و دست دادن با دیگران خودداری کنند.


رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل در پایان یادآور شد: اگر کسی دچار تب شد ابتدا در دو سه روز ابتدایی استراحت کند و اگر تداوم پیدا کرد حتماً به پزشک مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MTc5
 
 
کیمیا سامانه