امام جمعه آمل:

فرا گرفتن علم و دانش بزرگترین جهاد شما دانش آموزان در راه خدا است

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۹ / آبان / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
امام جمعه آمل در جمع دانش آموزان دبیرستان شاهد این شهرستان گفت: تعلیم و تربیت و فرا گرفتن علم و دانش بزرگترین جهاد شما در راه خدا است. جهاد در عرصه علم، فرهنگ، تربیت و ارزش های دینی نیز شامل بسیج می شود.
فرا گرفتن علم و دانش بزرگترین جهاد شما دانش آموزان در راه خدا است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، امام جمعه شهرستان آمل به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی در جمع دانش آموزان دبیرستان تیزهوشان این شهرستان با بیان اینکه کلمه بسیج از قدیم تا امروز مقدس بوده است، گفت: زمانی که نام بسیج به میان می آید مفهوم آن جهاد در عرصه های دفاع از وطن، نوامیس، کشور و ارزش های نظام است.

 

وی به معنای کلمه بسیج اشاره کرد و افزود: معنای کلمه بسیج یعنی استفاده از همه ظرفیت ها در عرصه های علمی، تولید و دفاع از نظام مقابل دشمنان سرسخت است.

 

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی با اشاره به اینکه اگر بسیج نبود امروز به درجات رفیع علمی، دفاعی و ارزشی نمی رسیدیم، عنوان کرد: اکثر کشورهای دنیا در یک کفه ترازو و کشورهایی که مستقل هستند و فرهنگ مقاومت و ایثار را دارند در کفه دیگر ترازو قرار دارند.

 

این مسئول با بیان اینکه امروزه در کشورمان در امنیت کامل به سر می بریم، اظهار کرد: بزرگترین نعمت الهی امنیت است که به برکت نیروهای مسلح و بسیجیان از آن برخورداریم؛ امروز اگر در لبنان نا امنی وجود دارد و در عراق و برخی بلادهای دیگر اعتراض عمومی است به این دلیل است که دشمن دارد روی فرهنگ آن کشورها کار می کند و امنیت آنها را به خطر می اندازد تا به کشور ایران آسیب برساند.

 

امام جمعه آمل در ادامه خاطر نشان کرد: با هوشیاری مسئولان نظام زیر چتر ولایت و با وحدت و همدلی همه مردم و دانش آموزان می توانیم نقشه دشمن را خنثی کنیم، که تا به حال نیز موفق بودیم.

 

مرتضوی با اشاره به اینکه نخستین نگاه بسیج دفاع از آرمان های انقلاب و ارزش های انقلابی و دفاع از خون شهدا است، عنوان کرد: کلمه بسیج در دفاع از کشور و آرمان ها فقط جنگیدن نیست بلکه همه ارزش های دینی و اجتماعی و فرهنگی را شامل می شود. تعلیم و تربیت و فرا گرفتن علم و دانش بزرگترین جهاد شما در راه خدا است. جهاد در عرصه علم، فرهنگ، تربیت و ارزش های دینی هم این کلمه مقدس را شامل می شود.

 

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم درآغازین روزهای هفته بسیج دانش آموزی آن گونه عمل از ما سر زند که اول خدای لایزال و سپس صاحب عصرمان بقیه الله اعظم و در نهایت نائب بر حقش مقام معظم رهبری و شهدا از ما و شما راضی باشند، گفت: این نکته بسیار مهمی است که عملی از ما سر زند که به عنوان یک بسیجی همه خوبی های عالم را در خود داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MTAz
 

 
کیمیا سامانه