رئیس هلال احمر آمل خبر داد

کاهش 25 درصدی تصادفات در محور هراز نسبت به سال گذشته/ 5 پایگاه امدادی آماده برای خدمت رسانی

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۷ / مهر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس هلال احمر آمل گفت:بیشترین عملیات هلال احمر در محور هراز و از تصادفات جاده ای بوده است که خوشبختانه بیشتر تصادفات خسارت مالی در پی داشت.
کاهش 25 درصدی تصادفات در محور هراز نسبت به سال گذشته/ 5 پایگاه امدادی آماده برای خدمت رسانی
 

به گزارش سفیر هراز، جمشید نیکزاد در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه از سال گذشته 25 درصد تصادفات جاده ای کاهش یافته است، گفت: بیشترین عملیات هلال احمر در محور هراز و از تصادفات جاده ای بوده است که خوشبختانه بیشتر تصادفات خسارت مالی در پی داشت.

وی با بیان اینکه مسافران برای تردد جاده ای در زمستان به اخطارهای هواشناسی توجه کنند، عنوان کرد: فاصله خود را با حریم رودخانه حفظ کنند، زنجیر چرخ و وسایل مورد نیاز مانند پتو به همراه داشته باشند و از امنیت نقطه ای که برای استراحت انتخاب می کنند، مطمئن شوند.

رئیس هلال احمر آمل تصریح کرد: چهار پایگاه ثابت در محور هراز وجود دارد که 3 پایگاه جاده ای و یک پایگاه کوهستانی است، هر پایگاه با فاصله 30 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند و با 4 آمبولانس، 2 خودرو نجات و 20 نجات گر مجهز شدند.

وی ادامه داد: پایگاه پلور در سه طبقه،  دارای درمانگاه و تجهیزات لازم برای اسکان و به همراه مواد غذایی است که در صورت بسته شدن جاده و بروز بحران مسافران دچار مشکل نشوند.

نیکزاد به 5 فوتی در چند ماه اخیر در رودخانه هراز اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی گمان می کنند رودخانه قدرت لازم برای از دست دادن کنترلشان را ندارد ولی همواره شاهد غرق شدن هموطنانمان هستیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDY5
 

 
کیمیا سامانه