رئیس شورای شهر آمل خبر داد

عمارت به تاریخ پیوست/ تایید 15 میلیارد تومانی برای دفع بهداشتی زباله در پاساکش

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۹ / مهر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای شهر آمل گفت: 15 میلیارد تومان از سوی وزارت کشور برای پاساکش در نظر گرفته شده است و اعلام پیمانکار شود تا شرایط بهداشتی دفع زباله مهیا شود و مشکل شیرابه ها و از این قبیل مشکلات را نداشته باشیم.
عمارت به تاریخ پیوست/ تایید 15 میلیارد تومانی برای دفع بهداشتی زباله در پاساکش
 

به گزارش سفیر هراز، خسرو ابراهیم زاده در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه سالانه 15 میلیارد تومان برای جمع آوری زباله هزینه می شود، گفت: باید در سبک زندگی مان فرهنگ سازی شود تا تولید زباله را به حداقل برسانیم، در شهر اصفهان در سال 93، 370 تا 420 گرم تولید زباله سهم هر فرد بود، در حالی که در آمل هر فرد به طور متوسط روزانه یک کیلو تا یک کیلو و 200 گرم زباله تولید می کند.

 

وی از تایید پاساکش در استان خبر داد و عنوان کرد: 15 میلیارد تومان از سوی وزارت کشور که باتلاش های نماینده شهرستان برای پاساکش در نظر گرفته شده است، اعلام پیمانکار شود تا شرایط بهداشتی دفع زباله مهیا شود و مشکل شیرابه ها و از این قبیل نداشته باشیم.

 

رئیس شورای شهر آمل با بیان اینکه عمارت برای همیشه به تاریخ پیوست، تصریح کرد: از ریختن زباله شهرهای اطراف جلوگیری شده و فاز جدید شروع شده است و لازم است کارخانه ای در کیلومتر 5 آمل مورد احداث واقع شود، جابه جایی زباله ها نیز در نظر گرفته خواهد شد.

 

وی حل معزل زباله در آمل را عزم ملی خواند و تاکید کرد: در این دو دوره از شورای شهر هرگونه فعالیت برای رفع این مشکل انجام شد، حتی در دوره قبل قرارداد با کارخانه زباله سوز بسته شد اما متاسفانه تحریم باعث شد متوقف شود.

 

ابراهیم زاده ادامه داد:خواستی برای حل این مشکل توسط دولت مردان ما وجود ندارد که این مطالبه ملی را می طلبد .

 

وی با بیان اینکه وجود عمارت، مرگ خاموش است که رقم خواهد خورد، اظهار کرد: اگر یک رانش و یا انفجاری در عمارت رخ دهد با توجه به ترددد زیاد خودرو و ترافیک در جاده هراز تبدیل به یک فاجعه انسانی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDUy
 

 
کیمیا سامانه