در شورای فرهنگ عمومی آمل مطرح شد

راهپیمایی حرم تا حرم در آمل فرصتی برای جاماندگان از حماسه اربعین حسینی

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۴ / مهر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
جلسه شوراي فرهنگ عمومي با موضوع برگزاري مراسم اربعين حرم تا حرم ، اشکواره حسيني ، برپايي نماز جماعت در مدارس ، گام دوم انقلاب و امربه معروف در بقعه میر قوام الدین مرعشی برگزار شد
راهپیمایی حرم تا حرم در آمل فرصتی برای جاماندگان از حماسه اربعین حسینی
 

به گزارش سفیر هراز، جلسه شوراي فرهنگ عمومي با موضوع برگزاري مراسم اربعين حرم تا حرم ، اشکواره حسيني ،  برپايي نماز جماعت در مدارس ، گام دوم انقلاب و امربه معروف به رياست حجت الاسلام سيد جليل مرتضوي امام جمعه آمل و با حضور سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل ، حجت الاسلام اسماعيلي امام جمعه امامزاده عبدا... (ع) و جمعي از مديران شهرستاني مورخ 14 مهرماه در بقعه میر قوام الدین مرعشی برگزار شد.

حجت الاسلام سيد جليل مرتضوي امام جمعه آمل با بیان این که برگزاري مراسم اربعين از حرم تا حرم که از حرم امامزاده ابراهيم (ع) به سمت حرم امامزاده عبدا... چند سالي است که با همت مسئولين در حال برگزاري مي باشد و استقبال خوبي از آن شده است گفت: جهت برگزاري این مراسم همه دستگاه هاي ذيربط همچون گذشته وظايف خود را بايد انجام دهند و برپايي موکب در چندين نقطه از مسیر  برگزاري مراسم و تهيه غذا براي پذيرايي روز اربعين طبق تعهداتي و وظايفي که بر عهده دستگاههاي ذيربط انجام شد در دستور کار همه دستگاهها قرار گيرد

وی در ادامه افزود : اشکواره حسيني مانند سال های  گذشته در شهرستان آمل برگزار خواهد شد و همکاري مسئولين ذيربط را مي طلبد تا بتوانيم اين برنامه هم به خوبي وبه نحو احسن اجرا گردد .

مرتضوي از برپايي نماز جماعت در120 مدرسه با حضور امام جماعت خبرداد و بیان کرد: اميدواريم با همکاري اداره آموزش و پرورش و سازمان تبليغات براي برپایی نماز جماعت در مدارس بتوانیم با تشکيل مجمع خيرين نماز ، گام مثبتي در این راستا برداریم.

امام جمعه شهرستان آمل در خصوص گام دوم انقلاب عنوان کرد : عدالت و مبارزه با فساد ، عدالت در عرصه فرهنگي و ...  از جمله مواردي است که مورد توجه مقام معظم رهبري است و همه ما بايد به آن عمل کنيم . اين عدالت ايجاب مي کند که ما حريم نگهدار باشيم و حرمت خون شهداء را داشته باشيم و به خواسته هاي آنان عمل کنيم . باتوجه به بيان بخشهايي از گام دوم انقلاب در رابطه با بحث فرهنگي ، بحث اجتماعي ، بحث اقتصادي که رهبر فرزانه انقلاب پيگير موضوعات مطرح شده مي باشند و بر تمامي امور واقف هستند و سرلوحه همه به حوزه ها بحث مهم مشکلات مردم مي باشد که بايد به دست تمامي کساني که در رأس امور هستند بپردازند .

سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل درارتباط با برگزاري همايش از حرم تا حرم که چندسالي است که با همت امام جمعه محترم و مسئولين دستگاههاي اجرايي انجام مي شود گفت: این همایش فرصت خوبی است تا مردمی که نتوانستند در مراسم اربعين در کربلا حضور يابند در اين همايش حضور يابند وارادت خود را به ساحت امام حسين (ع) و ياران باوفايش در طول مسير راهپيمايي از حرم تا حرم نشان دهند .

معاون استاندار در رابطه با بحث اشکواره حسيني بیان کرد: در شهرستان برنامه هاي خوبي در زمينه مراسمات مذهبي برگزار شده و در حال برگزاري مي باشد و اينگونه برنامه ها فقط نبايد پيشنهاد باشد بلکه بايد مديريت شود و در رابطه با نحوه برگزاري آن برنامه ها به خوبي انجام شود و نتيجه کار بايد معين و مشخص باشد وباتوجه به کارگروههايي که در رابطه با بحث برپايي مراسمات مذهبي داريم ، اميدواريم متصديان برگزاري اشکواره حسيني طبق چارچوب وقانون عمل کنند .

این مقام مسئول در پایان در خصوص حجاب و مبارزه با بدحجابي عنوان کرد : همه دستگاههاي متولي بايد با برنامه پيش بروند و طبق قانون عمل کنند و برخورد نامناسب با افراد بدحجاب موجب بروز مشکلات در سطح جامعه مي گردد و همچنين مسئوليت برخورد با افراد بدحجاب فقط بر عهده دولت نيست بلکه همه دستگاهها و نهادها اين مسئوليت را بر عهده دارند تا بتوانیم جامعه اي سالمی داشته باشیم  . عملکرد بعضي از افراد جامعه موجب مي گردد که عملکرد 40 ساله نظام زير سئوال برود به همين دليل همه ما مسئوليم وبايد با افرادي که هنجار شکن هستند و به قانون عمل نمي کنند به صورت جدی برخورد کنیم تا درس عبرتي براي ديگران باشند .

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDU4
 

 
کیمیا سامانه