اجرای اولین جمعه بازار هنری مازندران در آمل/ حمایت از هنرمندان بومی در زمینه فرهنگ و هنر

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۳ / مهر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
هدف از برگزاری اولین جمعه بازار هنری در سطح استان این است که از هنر و هنرمندان حمایت شود تا به جایگاه مناسب برسند و هنر آنها شناخته شود
اجرای اولین جمعه بازار هنری مازندران در آمل/ حمایت از هنرمندان بومی در زمینه فرهنگ و هنر
 

به گزارش  سفیرهراز مهیار کمانگری در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: با توجه به نام سال با عنوان رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شد و همچنین با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در بین مردم به صورت آتش به اختیار با هدف توجه به تولیدات داخلی و حمایت از هنرمندان بومی در زمینه فرهنگ و هنر اقدام و طرح جمعه بازار هنری را ارائه دادیم .

وی در ادامه با بیان اینکه در این بازار 30 هنرمند با 40 غرفه مختلف حضور دارند افزود: در ابتدا طبق فراخوان 20 هنرمند اعلام آمادگی کردند و از زمان افتتاح هر هفته 2 الی 3 نفر برای حضور در این بازار اعلام آمادگی می کنند.

مجری طرح اولین جمعه بازار هنری استان مازندران با اشاره به اینکه این جمعه بازار اولین هایپر هنری استان است عنوان کرد: در این هایپر هنری صنایع های دستی هنری مختلفی از جمله صنایع چوبی ، معرق و منبت ، سفال ، نقاشی میترال ، دریم کچر ، تن پوش سنتی ، مانتو ، روبالشتی ، شمع سازی ، پیکسل ، عروسک و... برای فروش در معرض دید هنردوستان قرار گرفته است.

وی از استقبال گرم و پرشور هنردوستان شهرستان آمل از این بازار هنری خبر داد و گفت: این گونه فعالیت ها ابتدا شروع سختی در پیش دارند اما زمانی که شکل بگیرند روز به روز روند کارها بسیار آسان تر و راحت تر از قبل می شوند. تصور ما بر آن بود که از آبان ماه منتظر رونق این بازار هنری باشیم ولی خوشبختانه این بازار از ابتدا مورد توجه بازدیدکنندگان عزیز قرار گرفت و با استقبال گرمشان ما را مورد لطف خود قرار دادند.

کمانگری با بیان اینکه تمام تلاش مان این است که از هنر و هنرمندان حمایت شود تا به جایگاه مناسب برسند و هنر آنها شناخته شود بیان کرد: تنها مشکل ما کمبود جا و مکان می باشد و اگر هفته های آتی بیش از 5 هنرمند به جمع مان افزوده شود جایی برای پذیرش این هنرمندان نداریم تا بتوانیم از صنایع دستی و هنری آنها بهره مند شویم. لذا نیازمند حمایت مسئولین در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد و اداره میراث فرهنگی آموزشگاه های تخصصی جهت آموزش به علاقه مندان هنر دارد افزود: علاقه مندان به هنر می توانند با مراجعه به این ادارات و شرکت در کلاس های آموزشی مهارت های لازم را کسب کنند.

کمانگری در پایان از امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ، بهمنی رئیس میراث فرهنگی ، شورای اسلامی شهرستان آمل و همچنین از سازمان فرهنگی هنری شهرداری به دلیل حمایت ها در بحث مکان و تبلیغات و معرفی هنرمندان تقدیر و تشکر کرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDU3
 

 
کیمیا سامانه