آتش نشانان فرشته‌های نجات/ آسایش و آرامش شهروندان در سایه فداکاری آتش نشانان

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۷ / مهر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس آتش نشانی شهرستان آمل گفت:در 6 ماه نخست امسال 849 عملیات اتفاق حریق و امداد و نجات اتفاق افتاد.
آتش نشانان فرشته‌های نجات/ آسایش و آرامش شهروندان در سایه فداکاری آتش نشانان
 

به گزارش سفیر هراز،

آتش سوزي دردنیا سابقۀ به اندازه تاریخ کشف آتش توسط انسان دارد از زمانی که آتش را درک کرد همواره در ابتلای آسیب های ناشی از آن بوده است.

در ایران نخستین شهری که به سازمان آتش‌نشانی مجهز شد، تبریز بود و برج آتش‌نشانی از یادگارهای آن دوران است که توسط روس ها در حدود یکصد و پنجاه سال پیش ساخته شده است.

شهرستان آمل در سال 1349صاحب واحد آتش نشانی با 12 مأمور شد که یک دستگاه شورولت مدل 57 تنها وسیلۀ خاموش کنندة حریقی بود که در اختیار داشت؛ اما بعدها تجهیزات و دستگاه ههای بیشتری در اختیار آتش نشانان قرار گرف و امروز جزء پیشرفته ترین شهرها در تجهیزات آتش نشانی کشور است.

با پیشرفت تکنولوژی بیشتر به حضور آتش نشانان و به روز رساندن تجهیزات و امکانات آنان نیازمند می شویم؛ به تناسب استاندارد هاي بين المللي به ازاي هر ۵۰۰۰۰ نفر يك ايستگاه آتش نشاني مورد نیاز است.

سایه فداکاری آتش نشانان همیشه مایه آرامش و آسایش شهروندان بوده است و زمانی به قدرت این دستهای ایثاگر پی خواهیم برد که مشکلی در محل زندگی مان پیش بیاید تا جان فشانی شان را از نزدیک ببینیم.

پیروز کاویان پور در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به 849 عملیات افای حریق و امداد و نجات در 6 ماه نخست امسال گفت: از مجموع این عملیات ها 317 مورد مربوط به عملیات اطفای حریق و 532 مورد عملیات امداد و نجات بوده است، که حریق خودرو بیشترین آمار را در بخش اطفایی داشته است.

وی با بیان اینکه آتش نشان ها فرشته های نجات هستند، عنوان کرد:صدای آژیر و دیدن لباس آتش نشان ها به افراد آسیب دیده احساس امنیت می دهد،.

رئیس آتش نشانی شهرستان آمل تصریح کرد: 4 ایستگاه فرعی و یک ایستگاه اصلی در شهرستان وجود دارد که مجموعا 103 نیروز عملیاتی و 18 نیروی اداری در سه شیفت برای خدمت رسانی به مردم آماده هستند، زمان عصر در میدان اصلی شهر ماشین های آتش نشانی حضور دارند تا در صورت بروز حادثه خود را به سرعت به محل برسانند.

وی ضمن اینکه از خانواده های آتش نشانان تشکر کرد، افزود: بخاطر آسیب پذیری و حساسیت زیاد این شغل نگرانی زیادی برای خانواده ها وجود دارد، بخصوص بعد از واقعه پلاسکو استرس خانواده ها بخصوص فرزندران بیشتر شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

کاویان پور خاطرنشان کرد: 1820 پرونده تاییدیه ساختمانی و 116 پرونده تایید پایانه کار درز 6 ماه نخست امسال صادر شده است، همچنین ساختمان های 10 طبقه را ملزم به شیر برداشت هیدرات کردیم تا سرویس دهی راحت تر صورت بگیرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDQ3
 
 
کیمیا سامانه