جوان کارآفرین آملی مطرح کرد

صنایع تبدیلی گامی جهت کاهش ضایعات کشاورزی

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۶ / مهر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
ایران با توجه به تنوع اقلیمی و آب و هوایی مناسب و همچنین دسترسی آسان به مواد اولیه می تواند در زمینه صنایع تبدیلی رشد چشمگیری داشته باشد
صنایع تبدیلی گامی جهت کاهش ضایعات کشاورزی
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز،  عارف مومنی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه از سال 1396 در زمینه دستگاه های روغن کشی و اسلایسر شروع به تحقیق و پژوهش کردم، یادآور شد: در سال 1397 متوجه ظرفیت بالای استان مازندران در زمینه صنایع تبدیلی شدم.

وی افزود: در سال 1397 با حمایت بسیج سازندگی از طریق اعطای وام توانستم با ثبت برند میوارا و دریافت سیب سلامت اقدام با تاسیس این شرکت و تولید فرآورده های تبدیلی و پخش آن به صورت گسترده کنم.
 


مدیر شرکت میوارا، به تعریف صنایع تبدیلی و نوع این صنعت پرداخت و خاطرنشان کرد: به صنایعی گفته می شود که فرآورده های کشاورزی و دامی را تبدیل به مواد و کالای نیمه ساخته و یا آماده تبدیل می کند.

وی به تولیدات کارخانه خود اشاره کرد و گفت: ما در حال حاظر در این شرکت چیپس میوه ، ترشیجات بسته بندی شده و شوریجات را در دو شیفت تولید و روانه بازار می کنیم .

وی میزان تولید شرکت خود در ماه را 1 تن میوه خشک اعلام کرد و افزود: 9 تن در ماه میوه می‌خریم که میزان تولیدمان در ماه 1 تن میوه خشک است که وارد بازار می‌کنیم.

مومنی افزود: کشورهایی مانند عربستان و عمارات ارزش صنایع تبدیلی را درک کرده و با وجود اینکه به آسانی به محصولات باغی دسترسی ندارند وارد این صنایع شدند.
 


کارآفرین بسیجی آملی از لزوم استفاده ظرفیت بالای صنایع تبدیلی در کشور ایران گفت و تصریح کرد: در ایران با توجه به تنوع اقلیمی و آب و هوایی مناسب و همچنین دسترسی آسان به مواد اولیه میتواند در این زمینه رشد چشمگیری داشته باشد و با استفاده از این ظرفیت می توانیم موجب ایجاد ارزش افزوده برای محصولات کشاورزان و همچنین اشتغال برای جوانان شویم.

وی در پایان متذکر شد: اگر صنایع تبدیلی در مازندران رشد پیدا کند می‌توان در زمان عرصه محصولات با تبدیل آنها به محصول دیگر قدم‌های بزرگی برای کاهش میزان ضایعات محصولات کشاورزی نیز برداشت.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDM3
 

 
کیمیا سامانه