مدیر درمانگاه تامین اجتماعی آمل:

مراجعه 79 هزار و 390 نفر به درمانگاه تامین اجتماعی آمل/ راه اندازی کیوسک نوبت دهی و نوبت دهی تلفنی

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۶ / شهریور / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
مدیر درمانگاه تامین اجتماعی آمل گفت: 79 هزار و 390 نفر از ابتدای امسال در درمانگاه تامین اجتماعی پذیرش شدند
مراجعه 79 هزار و 390 نفر به درمانگاه تامین اجتماعی آمل/ راه اندازی کیوسک نوبت دهی و نوبت دهی تلفنی
 

به گزارش سفیر هراز،

آزیتا نوروزی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه 79 هزار و 390 نفر از ابتدای امسال در درمانگاه تامین اجتماعی پذیرش شدند، گفت: از این بین 73 هزار و 62 نفر  ویزیت شدند و 55 هزار و 898 نفر دارو گرفتند که جمعا 236 هزار و 399 قلم دارو شد.

وی با بیان اینکه 5 هزار و 653 نفر به آزمایشگاه مراجعه کردند، عنوان کرد: 5 پزشک خانواده، 3 دندانپزشک، 3 متخصص، یک دکتر آزمایشگاه، داروساز، پزشک متخصص زنان و جراح در این درمانگاه حضور دارند.

 مدیر درمانگاه تامین اجتماعی آمل خاطرنشان کرد: هر پزشک عمومی باید به طور میانیگین  هر روز 90 بیمار و پزشک متخصص 80 بیمار را پذیرش کند، اما در این درمانگاه شاهد هستیم که روزانه 160 بیمار ویزیت می شود و این از استانداردها دور است.

وی ادامه داد: افزایش ویزیت را نباید فدای کیفیت کنیم، پزشک ها باید در حد استاندارد بیماران را پذیرش کنند و بیشتر از آن از کیفیت کار کم خواهد کرد.

نوروزی به برنامه های پیش رو در درمانگاه تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تاکید زیادی بر روزی نوبت دهی تلفنی داریم تا وقت مراجعه کنندگان کمتر گرفته شود و هم نظم و دقت باعث پیشرفت بهتر کار خواهد شد.

وی به راه اندازی کیوسک پذیرش در این درمانگاه خبر داد و تصریح کرد: یکی از اولویت های که از زمان مدیریت در این درمانگاه داشتم راه اندازی کیوسک پذیرش برای تسرعی در نوبت دهی بود.

نخستین بانوی مدیر درمانگاههای تامین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه یک یاز مشکلات تاکید بیماران به ارجاع به متخصص است، عنوان کرد: پزشک عمومی در صورت ویزیت و صلاح دید می تواند به پزشک متخصص ارجاع دهد، متاسفانه به پزشکان عمومی اعتماد ندارند و میخواهند برای هر چیزی به متخصص مراجعه کنند.

وی افزود: مشکل دیگر علاقه بیماران به داروهاست و می خواهند هرچه عنوان کرده اند را پزشک نسخه کند در حالی که پزشکان با توجه به شرایط بیماران آنها را ویزیت می کنند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDE2
 

 
کیمیا سامانه