امام جمعه آمل:

طائفه ها باید از بی بند و باری ها جلوگیری کنند/ برخی از برنامه ها در عزاداری دل امام زمان را به درد می‌آورد

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۲ / شهریور / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
امام جمعه آمل گفت:طائفه ها باید از بی بند و باری ها جلوگیری کنند و بدحجابی برخورد کنند که متاسفانه نمی کنند.
طائفه ها باید از بی بند و باری ها جلوگیری کنند/ برخی از برنامه ها در عزاداری دل امام زمان را به درد می‌آورد
 

به گزارش سفیر هراز،

حجت السلام سید جلیل مرتضویی در نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه عاشورا فرهنگ ماندگار انسان ساز است گفت: عاشورا تاریخ ساز است و باید از حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) درس بگیریم، که برای رسیدن به حق، سیلی بخوریم، تازیانه بخوریم و حتی عزیزان خود را از دست دهیم.

 

وی با بیان برگزاری اجتماع بزرگ عاشورایی در آمل عنوان کرد: این مراسم در دیار علویان با حضور چشمگیر مردم همراه بود که از همه قشرها شرکت کردند.

 

امام جمعه آمل ادامه داد: همایش بصیرت عاشورایی، برای هیئت و یا شخص خاصی نیست و به جرات می توان گفت در سطح استان بی نظیر بود و می توان هم ردیف شهرهای بزرگی قرار داد که سالهاست آن را برگزار می کنند.

 

وی از برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا امام حسین (ع) در آمل یاد کرد و افزود: برخی از برنامه ها، دل امام زمان را به درد آورده است، در یکی ازدسته ها مداح می خواند از برنامه ترکیه ای بود که نمی توان آن را مداحی و یا نوحه برشمرد.

 

مرتضویی تصریح کرد: هر سال علم بزرگ  و بزرگتر می شود که در روزعاشورا یک نفر بخاطر علم کمرش شکست و این ناراحت کننده است.

 

وی این قبیل مراسمات در هیئت ها ابراز ناراحتی کرد و افزود: یکی از هیئت ها به برکت و عظمت عاشورا، علم بیرون نیاورد و این از ناقص شدن یک جوان زیبا تر است.

 

امام جمعه آمل ادامه داد: امام حسین(ع)راضی نیست، پرچم و علمی کوچک باشد، نه به این سنگینی و شکل های مختلف، که هرکدام را به معنی می گویند.

 

وی با بیان اینکه تکایا انسان ساز باید باشند، خاطرنشان کرد: طائفه ها باید از بی بند و باری ها جلوگیری کنند و بدحجابی برخورد کنند که متاسفانه نمی کنند.

 

مرتضویی رقابت در طوائف را در رقابت انسانیت دانست و عنوان کرد: طائفه ها در دینداری و دی مداری رقابت کنند، اینکه نماز صبح را در مسجد بخوانند، نماز ظهر عاشورا هر جا دسته باشد نماز بخونند این ها باید رقابت باشد.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY3MDA2
 

 
کیمیا سامانه