رئیس سازمان فنی حرفه ای شهرستان آمل:

فنی حرفه ای، پاشنه آشیل بسیاری از مشکلات جامعه/ آموزش هزار و 130 نفر در فنی حرفه ای آمل تا چهار ماه نخست امسال

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۶ / شهریور / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان فنی حرفه ای آمل گفت:فنی حرفه‌ای می‌تواند اقتصاد جامعه را بهبود ببخشد، اما متاسفانه کمتر به آن توجه می‌شود و نگاه جدی به آن صورت نمی‌گیرد.
فنی حرفه ای، پاشنه آشیل بسیاری از مشکلات جامعه/ آموزش هزار و 130 نفر در فنی حرفه ای آمل تا چهار ماه نخست امسال
 

به گزارش سفیر هراز،

قاسم خالقی، رئیس سازمان فنی حرفه ای شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به آموزش هزار و 130 نفر در چهار ماه نخست امسال در این مرکزگفت: در مرکز ثابت 735 نفر، روستایی 96 نفر، سکونت غیر رسمی 21 نفر، آموزش در زندان 59 نفرريال در پادگان 85 نفر ، صنعت 23 وکارآفرینی و محیط واقعی کار 11 نفر در چهار ماه نخست امسال در شهرستان آمل آموزش دیده اند.

وی با بیان اینکه سازمان فنی حرفه ای متولی آموزش های مهارتی و شغل محور است، عنوان کرد:بر حسب نیاز جامعه و متقاضیان کارگاه آموزشی تشکیل خواهد شد که هم در خود مرکز و هم بر حسب تقاضا در زندان، مناطق حاشیه نشین، روستاها، پاگان های نظامی و سایر خواهد بود.

رئیس سازمان فنی حرفه ای شهرستان آمل تصریح کرد: سعی کردیم در آموزش انعطاف پذیر باشیم و محدودیت ها را کم کنیم، برای متقاضیانی هر حرفه ای که علاقه دارند می توانند بعد از اتمام آموزش در هر کجا بخواهند در آزمون شرکت کنند و از مزایای این سازمان بهره ببرند.

وی به بیش از 110 آموزشگاه آزاد در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با وجود این آموزشگاهها از ظرفیت جامعه استفاده کردیم، که با وجود استاندارهای لازم، بعد از آزمون مدرک معتبر صادر خواهد شد.

خالقی ادامه داد: از سال 85 تا 92 بعد از دریافت مدرک تسهیلات داده می شد، اما امروزه دیگر ارکان ها از قبیل بهزیستی، صندق کارافرین امید و..این کار را بر عهده گرفته اند، اما همچنان ارائه مدرک فنی حرفه ای جزء قوانین ارائه تسهیلات است .

وی سازمان فنی حرفه ای را پاشنه آشیل بسیاری از مشکلات جامعه خواند و تاکید کرد: می تواند اقتصاد جامعه را بهبود ببخشد، اما متاسفانه کمتر به آن توجه می شود و نگاه جدی به آن صورت نمی گیرد.

رئیس سازمان فنی حرفه ای شهرستان آمل ادامه داد: رویکرد جامعه باید تغییر کند، خانوادهها حاضر هستند مبلغ زیادی برای ادامه تحصیل فرزندانشان صرف کنند، در حالی که به آموزش های رایگان فنی حرفه ای بی اعتنا هستند و بسیاری از این افراد بعد از تحصیلات عالیه به فنی حرفه ای باز می گردند و این فرصت سوزی است.

وی  با بیان 5 کاراگاه آموزشی جدید در مناطق آسیب پذیر خاطرنشان کرد: با وجود این کلاس ها زیر ساخت ها و ظرفیت منطقه برای آموزش بالا خواهد رفت که می توان به کلاس های جدید و آموزش های بیشتر پرداخت.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTc4
 
 
کیمیا سامانه