امام جمعه آمل:

دشمن در تلاش است تا عزاداری حسینی را کمرنگ جلوه دهند

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۸ / شهریور / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
امام جمعه آمل گفت: عزاداری باید در حد معمول و منطقی باشد ، طوری نباشد که عزاداری تاپاسی از شب برگزار گردد ولی نماز واجب خوانده نشود.
دشمن در تلاش است تا عزاداری حسینی را کمرنگ جلوه دهند
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی ضمن تبریک هفته دولت به همه دولت مردان کشور وهمچنین تسلیت شهادت مظلومانه دو دولتمرد شهید ، رجایی و باهنر به دست منافقان ، گفت: هفته دولت مانند خانه تکانی دولت است . برخی پروژه های آماده بهره برداری افتتاح و خدمت به مردم با خدمات دولتمردان بازگو می شود.در شهرستان آمل نیز برخی پروژه ها افتتاح و برای مردم بازگو شد و من از همه مدیران و مسئولین این شهرستان تشکر می‌کنم.

 

وی ضمن تشکر از شرکت فضا و سایر دست اندرکاران در برنامه شام دهی  شب عید غدیرخم در مصلی این شهرستان  افزود :  در شهرستان آمل امامزادگان و بقایع متعددی وجود دارد از امامزاده ابراهیم گرفته تا امامزاده عبد الله و از بقعه میر قوام الدین مرعشی تا  اطروش که اولین حوزه و دانشگاه در این شهرستان بوده و مسجد جامع که ازجمله قدیمی ترین مسجد شهرستان است و به خاطر این بزرگان است که نام آمل قریب به 7000 سال است که تغییر نکرده و همچنین امام خمینی (ره) نیز در وصیت نامه خود از آمل به عنوان مظهر استقامت ، ایثار ، شجاعت ، وحدت و هم دلی یاد کرده است.

 

امام جمعه آمل با بیان اینکه اولین روز جمعه محرم الحرام روز شیرخوارگان است اظهار کرد : برای اولین بار برنامه شیرخوارگان حسینی مورخ 6 محرم الحرام ساعت 9 صبح  در مصلی شهرستان آمل برگزار می شود.

 

وی همچنین به برگزاری دسته روی در هفتم محرم الحرام اشاره کرد و افزود: از مردم این شهرستان خواهش میکنم که مانند سالیان گذشته که دسته روی هفتم محرم را بی نظیر برگزار میکردند ولی چندسال اخیر تعطیل شد ، در دسته روی هفتم محرم امسال ساعت 3 بعدازظهر در میدان هفده شهریور که به صورت پخش زنده از طریق صدا و سیما به روی آنتن ها خواهد رفت نیز شرکت کنند.

 

مرتضوی همچنین بیان کرد: در چهارشنبه ای که پشت سر گذاشتیم همایشی آموزشی برای ائمه جمعه استان مازندران به میزبانی امام جمعه دابودشت برگزار شد.

 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب که در آخرین دیدارشان با اعضای دولت دوازدهم نسبت به اقتصاد و فرهنگ تاکید فرمودند و آن را دو مسئله مهم کشور خواندند، یادآور شد : مسئله فرهنگ اولین باری نیست که به عنوان یکی از اولویت های اصلی کشور معرفی شده است بلکه مقام معظم رهبری در باب اهمیت فرهنگ کشور بارها و بارها متذکر شدند و همچنین همه ما نیز نسبت به اقتصاد و فرهنگ مسئولیم.

 

امام جمعه آمل با بیان اینکه برخی از دشمنان می خواهند این عزاداری را کمرنگ جلوه دهند و اقشار مردم را از هم متمایز کنند ، عنوان کرد : در بحث عزاداری شهدا همه اقشار جامعه باید یکی باشیم و فقیر و غنی از هم متمایز نیستند ما باید با تمام وجود به میدان بیاییم و فرهنگ سازی کنیم و مردم را در این جهت راهنمایی کنیم تا عزاداری خوبی برگزار شود و مشکلی برای عزاداران پیش نیاید.

 

وی با اشاره به سالروز تصویب قانون بانکداری بدون ربا و آغاز هفته بانکداری اسلامی و همچنین آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود: امیدوارم مصوبه بانکداری اسلامی به اسم و فقط بر روی کاغذ نباشد بلکه در عمل نیز ببینیم. همچنین هفته امر به معروف و نهی از منکر که دبیری آن با سپاه پاسداران و نیروی انتظامی است امیدواریم که با تذکر لسانی مردم و عزیزان و خانواده ها را در مسیر درست قرار دهند.

 

حجت الاسلام مرتضوی در پایان از هیئت امنا و عزیزانی که مالا و جانا در خدمت عزای سیدالشهدا هستند واز علما و سفیران هدایت که از جای جای کشور به آمل آمدند تشکر کرد و به جوانان توصیه کرد: عزاداری باید در حد معمول و منطقی باشد ، طوری نباشد که عزاداری تاپاسی از شب برگزار گردد ولی نماز واجب خوانده نشود.

 

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTc0
 
 
کیمیا سامانه