مدیر جهاد کشاورزی آمل خبر داد

برداشت برنج از 37 هزار هکتار اراضی شالیزاری آمل/ افزایش سه برابری سطح پر محصول نسبت به سال گذشته

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۷ / شهریور / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت:سال گذشته صد و هشتاد و یک هزار تن تولید داشتیم که در امسال به دویست و 15 هزار تن جدای از رتن و دوباره نشاء رسیده است.
برداشت برنج از 37 هزار هکتار اراضی شالیزاری آمل/ افزایش سه برابری سطح پر محصول نسبت به سال گذشته
 

به گزارش سفیر هراز،

 

سید حسین اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به 37 هزار و 678 هکتار اراضی شالیزاری در این شهرستان ، گفت: بیش از 31 هزار هکتار نشاء مجدد برنج و پرورش رتون در این شالیزارها صورت گرفته است که از این بین 15 هزار هکتار نشاء مجدد و 16 هزار و دویست هکتار پرورش رتون بوده است.

وی با بیان رشد برداشت مکانیزه در سطح شهرستان آمل خاطرنشان کرد: 2 هزار هکتار به صورت سنتی و 35 هزار و 678 هکتار به صورت مکانیزه برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از افزایش سطح برداشت برنج در امسال خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته صد و هشتاد و یک هزار تن تولید داشتیم که در امسال به دویست و 15 هزار تن جدای از رتن و دوباره نشاء رسیده است.

وی تصریح کرد: سطح پر محصول در امسال 9 هزار هکتار بوده است که نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

اسلامی ادامه داد: تا کنون 37 هزار و 300 هکتار برداشت برنج صورت گرفته شده است که با توجه به شرایط مساعد جوی 15 هزار هکتار نشاء مجدد و 15 هزار هکتار رتون پیش بینی خواهیم کرد.

وی با بیان پروژه های افتتاحیه در هفته دولت تصریح کرد: پروژه لاینینگ بطول یک کیلومتر در روطتای چنگاز، آبندان 7 هکتار گلخانه هیدروپونیک به مساحت 3 هزار متر مربع در روستای مارکتی، گلخانه پرورش گل بنفشه آفریقایی، دامداری 10 راسی واقع در روستای پولیکیاده از جمله این افتتاحیه ها بوده است.

اسلامی در پایان از قیمت برنج در بازار گفت: 17 تا 18 هزار تومان برنج طارم در بازار فروخته می شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTY4
 
 
کیمیا سامانه