معاون اول رییس جمهور با حضور در آمل:

برنج‌های وارداتی در فصل برداشت در بازار توزیع نمی‌شود

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۳۰ / مرداد / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
عصر امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریس جمهور مرکز پایانه صادرات برنج آمل افتتاح شد
برنج‌های وارداتی در فصل برداشت در بازار توزیع نمی‌شود
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با حضور معاون اول رئیس جمهور در آمل افتتاح شد.

 

این مرکز با مساحت بیش از 170 هزار متر مربع ساخته شده و با وجود440 واحد حجره ظرفیت اولیه بالغ بر 300 هزار تن برنج بابسته بندی، سورتینگ، برندسازی و صادرات کیفی است.


معاون اول رئیس جمهور در این افتتاحیه گفت: استان مازندران یکی از مهمترین استان های تولید کننده برنج باکیفیت و مشتری پسند چه در داخل و چه در خارج از کشور است . 


وی این عمل را  اولین اقدام مهمی در زمینه بازار برنج کشور خواند و افزود:  این اولین اقدام مهمی است که 462 سهامدار با هم جمع شدند و با ایجاد مرکزی برای اولین بار بازار بورس برنج ایجاد کردند تا بتوانیم برنج هایی با کیفیت های مختلف به نحو مطلوبی بسته بندی و به فروش برسانیم.


جهانگیری ضمن تشکر از سرمایه گزاران  و سهامداران عنوان کرد: این افراد بدون اتکا به منابع بانکی تا الان توانستند از منابع خود، سرمایه گزاری قابل توجهی ایجاد کنند .


وی با بیان حمایت فاز دوم و همچنین واحد های صنعتی این طرح افزود: نظام بانکی و مسئولین استانی و مسئولین مرکز جهاد کشاورزی ، صنعت معدن و تجارت حتما از این طرح حمایت خواهند کرد تا انشالله بتوانند این کاری را که شروع کرده اند تکمیل نمایند.


جهانگیری در پایان با بیان اعمال میزان واردات برنج در حد مورد نیاز مردم تصریح کرد: برای مسئولین مشخص است که چه مقدار برنج باید وارد کشور شود و چه مقدار در داخل کشور تولید می شود . گاهی اوقات در نحوه انعکاس خبر ممکن است باعث نگرانی مصرف کننده شود که قیمت برنج افزایش پیدا میکند در صورتی که در فصل برداشت برنج و برای حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان دولت واردات برنج را در این ایام متوقف می کند و برنج های وارد شده را در بازار عرضه نمی کنند. مردم بدانند که کالاهای اساسی که با ارز های دولتی خریداری شده و به اندازه نیاز وارد و در انبار موجود می باشد . 

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTUw
 
 
کیمیا سامانه