رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل:

دستگیری 28 متخلف آتش زدن کاه و کلش در آمل

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۴ / مرداد / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل با بیان اینکه طبق قانون آتش زدن کاه و کلش جرم تلقی می‌شود، گفت: طی روزهای اخیر 28 متخلف که اقدام به آتش زدن کاه و کلش زمین های کشاورزی کردند، دستگیر شدند.
دستگیری 28 متخلف آتش زدن کاه و کلش در آمل
 

مهدی کشاورزیان در گفت و گو با خبرنگار سفیر هرازاز دستگیری متخلفان آتش زدن کاه و کلش در شهرستان آمل خبر داد و گفت: طی روزهای اخیر 28 متخلف که اقدام به آتش زدن کاه و کلش زمین های کشاورزی کردند، دستگیر شدند.


وی با اشاره به عواقب و تبعات منفی سوزاندن کاه و کلش بر میکرو ارگانیسم ها و موجودات ذره بینی و فقر خاک، تصریح کرد: آلودگی گسترده هوا، ایجاد بوی نامتبوع، کاهش دید رانندگان وسایل نقلیه در مجاورت مسیرهای ارتباطی شهرستان، افزایش وقوع تصادفات جاده ای و انتشار ریزگرد در هوا از دیگر عواقب و تبعات سوزاندن کاه و کلش است.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل با بیان اینکه سوزاندن بقایای کشاورزی ممنوع است، اظهار کرد: طبق قانون آتش زدن کاه و کلش جرم تلقی می‌شود و قاضی می تواند فرد خاطی را به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی هوا به حبس یا جزای نقدی محکوم کند.
 

 
این مسئول با اشاره به گشت و کنترل در حوزه استحفاظی منطقه هراز، عنوان کرد: با کنترل و گشت در این منطقه موفق به دستگیری ۴ صیاد متخلف در رودخانه هراز شدیم که ۳ دستگاه لانسر، ۲ رشته تور ماهیگیری نیز کشف و ضبط شد. 
 
 
کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: ماموران حفاظت محیط زیست همچنین یک نیسان چوب قاچاق جنگلی به همراه اره برقی و تبر را در محدوده پارک جنگلی میرزا کوچک خان کشف و ضبط کردند.
 
وی از دستگیری 2 شکارچی متخلف در منطقه کوهستانی نشل لاریجان خبر داد و گفت: این شکارچیان متخلف دارای کامل ترین تجهیزات برای کشتار پستانداران و پرندگان وحشی بودند که همراه آنها ۲ قبضه سلاح شکاری مجاز با 11 تیر فشنگ گلوله زنی، چهارپاره ،تک گلوله و ساچمه زنی، ۲ دستگاه دوربین چشمی، یک دستگاه رنج فاینر برای تخمین زدن مسافت کشف و ضبط شد.رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل عنوان کرد: طبق قانون مجازات قاچاق و حمل و نگهداری اسلحه و مهمات غیرمجاز و اسلحه متعلق به غیر دارای جزای نقدی از 10 تا 20 میلیون ریال و یا حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه است که باتوجه به جرم طبق نظر مقام قضایی برای متخلف رای صادر می شود.
 
این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: مردم فهیم و دوست دار محیط زیست چنانچه گزارشی از شکار و صید غیر مجاز و تخلفات محیط زیستی مشاهده کردند به شماره تماس ا۰۹۱۱۲۵۷۱۸۸۳اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTIy
 
 
کیمیا سامانه