امام جمعه شهرستان آمل:

به کشورمان برای گرفتن کشتی انگلیسی افتخار می کنیم/ ائمه جماعت باید مردمی باشد

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۴ / مرداد / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
امام جمعه شهرستان آمل گفت:اگر روزی به کشورهای دیگر وابسطه بودیم امروز وقتی وارد عرصه بین المللی می شویم، عجز و ناتوانی شان را می بینیم.
به کشورمان برای گرفتن کشتی انگلیسی افتخار می کنیم/ ائمه جماعت باید مردمی باشد
 

به گزارش سفیر هراز،حجت السلام سید جلیل مرتضویی در نماز جمعه این هفته با بیان اینکه گرفتن کشتی انگلیسی توسط نیروهای جوانمان را افتخاری  برای کشورمان خواند و گفت:  هیچ وقت مستشاران نظامی را فراموش نمی کنیم، اگر روزی به کشورهای دیگر وابسطه بودیم امروز زمانی که وارد عرصه بین المللی می شویم، عجز و ناتوانی شان را می بینیم.

وی ادامه داد: می گویند پهپاد سپاد را زدیم، حرف تو خالی می زنند، در حالی که وقتی ما پهپادشان را زدیم، به دنیا اعلام کردیم و وقتی کشتی های انگلیسی وارد خلیج فارس شدند به خوبی عمل کردیم.

امام جمعه شهرستان آمل تصریح کرد: ایران کشوری مقتدر است، کشوری که با رهبری امام خامنه ای، با هیچ کس تعارف ندارد و سربازان این کشور منتظر اشاره ای از رهبر هستند.

وی به دیدار رهبری با سران حماس اشاره کرد و گفت: به گفته ایشان یقینا سید حسن نصرالله در قدس نماز خواهد خواند و نابودی اسرائیل رقم خواهد خورد.

مرتضویی با بیان اینکه ائمه جمعه ها باید با مردم در ارتباط باشند ،عنوان کرد: وظیفه ما این است که افرادی که مشکل دارند را شناسایی کنیم و آماده خدمت به مردم باشیم، مسلمانی رسیدگی به مشکلات مردم است.

وی یکی از خصوصیات ائمه جماعت را مردمی بودن خواند و اظهار کرد: انس با مردم، یگانه بودن با مردم، پیگیری مشکلات مردم، درک مشکلات و اهمیت دادن به رنج های آنان ، تا دست در دست هم فقر را ریشه کن کنیم.

امام جمعه شهرستان آمل به جایگاه زن در خانواده گفت: اگر بخواهیم خانواده ای ایده ال و مطلوب داشته باشیم باید نگاه دینی در خانواده باشد، که اسلام بیشترین نگاه تقویتی را به مادر خانواده دارد.

وی به خانواده ها یادگیری صحیح روابط اجتماعی به فرزندان را توصیه کرد و افزود:  امروز اجتماع از دریا هم خطرناک تر است، این اجتماع امروز از صد دریا تلاطمش بد تر است، البته در اجتماع انسان خوب و بد وجود دارد.

مرتضویی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم بچه هایمان را به سمت قرآن سوق دهیم، باید نسبت به تربیت آنها نسبت به معیشت آنان نگران باشیم، متاسفانه فرهنگ به سمت و سویی رفته که نسبت به بزرگترین وظیفه پدر و مادر که تربیت فرزندان است بی اعتنا شدیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTEz
 

 
کیمیا سامانه