رئیس هیئت کشتی شهرستان آمل:

حاشیه هایی که مجال ارتقا کشتی آمل را نمی‌دهد/ کسب 23 مدال آسیایی و جهانی کشتی گیران آملی در سال گذشته

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۳۱ / تیر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس هیئت کشتی شهرستان آمل گفت: وقتی دبیر هیئت را برکنار کردم، جریان هایی برعلیه من شکل گرفت تا مرا برکنار کنند.
حاشیه هایی که مجال ارتقا کشتی آمل را نمی‌دهد/ کسب 23 مدال آسیایی و جهانی کشتی گیران آملی در سال گذشته
 

به گزارش سفیر هراز،

آمل در همه عرصه ها حرفی برای گفتن دارد، اما در ورزش برای خود در بیشتر رشته ها سرآمد است، تیترهای قهرمانی، مدال های رنگارنگ در عرصه بین المللی همه و همه باعث شد تا کشتی آمل پرچمش در دنیا بالا باشد و اسطوره های کم نظیری چون قاسم رضایی ها بیافریند، طلایه دارانی که در تشک پهلوانی، قهرمانی ها کلید زدند و امروز شاهد درخت تنومندی در این رشته برای آمل هستیم.

اما در چند روز گذشته خبرهای داغ کشتی، با وجود قهرمانی زارع، به سمت و سوی دیگری می رود، حاشیه ها مجال ارتقا را بریده اند و نمی گذارند، کشتی نفس عمیقی بکشد، به همین خاطر گفتگویی داریم با رئیس هیئت کشتی آمل، کسی که اولین مدال آسیایی را برای آمل رقم زد و دوازه های جهانی را گشود.

وی بیش از سه دهه سکان کشتی آمل را در دست گرفته و ریش سفید کرده این تشک است، کسی که بسیاری از ورزشکاران این عرصه قهرمانی های خود را مدیون مدیریت و درایت او می دانند.

جعفر سروری در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به کسب23 مدال آسیایی و جهانی در سال گذشته گفت: آمل ظرفیت بالایی در کشتس دارد و کسب این تعداد مدال شاهد این ادعاست، شهرهای بزرگ و حتی شهرهای که ادعای مهد کشتی می کنند نتوانستند به این رقم دست پیدا کنند و این استعدادها و توان بالای این شهرستان را نشان می دهد.

وی با بیان 2 ورزشکار المپیک در این رشته عنوان کرد: در کشور 2 نفر سهمیه المپیک در رده نوجوانان داشتیم که باید افتخار کنیم که هر 2 نفر از آمل هستند.

رئیس هیئت کشتی شهرستان آمل از حضور حدود 500 نفر کشتی گیر در آمل خبر داد و افزود: با وجودی اینکه مدت زمان زیادی از حضور زنان در عرصه کشتی آمل نمی گذارد، 3 مدال طلایی جهانی را کسب کردند.

وی ادامه داد: حضور کشتی گیران در عرصه های جهانی و بین المللی قطعا با ورزش یکساله نبوده، بلکه چند سال تداوم در این حوزه باعث ظهور ورزشکارانی در این رشته هستیم که امروز می توانیم به آنان افتخار کنیم و این قطعا تیم مدیریتی قوی در هیت کشتی می طلبید.

سروری با بیان اینکه دستهای نمی خواهند در کشتی آمل بماند عنوان کرد: رئیس هیئت کشتی هستم و این اختیار را دارم که در صورت ناکارآمدی اعضا را تغییر دهم، وقتی دبیر هیئت را برکنار کردم، جریان هایی برعلیه من شکل گرفت تا مرا برکنار کنند.

وی تصریح کرد: اگر درعملکردم کوتاهی داشته باشم، حاضرم جایگاه ام را ترک کنم؛ اما این نحوه برکناری برای کسی که سه دهه در این رشته از جان مایه گذاشته است ظلمی آشکار است.

سروری در پایان خاطرنشان کرد: اینکه در اختیار وظایف خود دبیر هیئت ام را تغییر دادم، به جامعه کشتی ربط دارد و نمی دانم چه سیاستی پشت این جریان گره خورده است که برای عزل یک فرد در هیئت حاضر هستند کل جامعه کشتی را زیر سوال ببرند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTEw
 

 
کیمیا سامانه