رئیس آموزش و پرورش شهرستان آمل:

توزیع آموزشی در آمل نامناسب است/100 کلاس آموزش ابتدایی فاقد معلم

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۳۰ / تیر / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
رئیس آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت:برخی مناطق در حوزه آموزشی بسیار فقیر هستند، باید کارگروه ویژه شهری در نظر گرفته شود، برخی فضای شهری امکانات آموزشی صفر است
توزیع آموزشی در آمل نامناسب است/100 کلاس آموزش ابتدایی فاقد معلم
 

به گزارش سفیر هراز،

عباس مرزبند در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به استارت 2 مدرسه در شهرستان آمل گفت: مدرسه 9 کلاسه با هزینه بیش یک میلیارد تومان در روستای رزکه توسط اهالی و مدرسه ای در روستای بزمیران بالغ بر یک میلیارد تومان توسط خیری به نام باقری استارت خورده است که برای استقرار دانش آموزان تا ابتدایی مهر مهیا خواهد شد.

وی ادامه داد: احداث سالن ورزشی سرپوشیده در زمین کنار دست مدرسه عصمطیه توسط خیر خانمی با هزینه 500 میلیون تومان از هفته آینده استارت خواهد خورد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان آمل با بیان 500 مدیر در این شهرستان اظهار کرد: از سه هفته گذشته کلاس های ضمن خدمت در دبیرستان شاهد پسران برای ارتقای سطح علمی برگزار شده است.

وی به پروژه مهر اشاره کرد و گفت: این پروژه با منابع دولتی و بیشتر هزینه های که همت خانواده ها پرداخت می شود برای بازسازی و زیباسازی مدارس در حال انجام است.

مرزبند 100 کلاس آموزش ابتدایی را فاقد آموزگار خواند و عنوان کرد: کمبود حدود 80  معلم در آموزش ابتدایی هستیم که این رقم تا آذر ماه به 100 عدد می رسد.

وی در ادامه تصریح کرد: در امسال 300 بازنشسته داشته ایم که ورودی مان حدود 70 معلم بود و این دلیل کمبود آموزگار است که به مدیرکل آموزش و پرورش گزارش داده شده و آنان با توجه به آزمون های لازم ظرفیت خالی را پر می کنند.

رئیس آموزش و پرورش آمل از پنج مدرسه را برای اسکان مسافران خبر داد و تاکید کرد:  این مدارس مهیا برای پذیرش مسافران هستند که درهر شب حدود 15 مسافر و در آخر هفته استقبال بیشتری را خواهند داشت.

وی با بیان توزیع نامناسب آموزشی در آمل خاطرنشان کرد: برخی مناطق در حوزه آموزشی بسیار فقیر هستند، باید کارگروه ویژه شهری در نظر گرفته شود، برخی فضای شهری امکانات آموزشی صفر است و مدیریت و پیگیری باید در هر قسمت شهر گسترش پیدا کند.

 


 

 

کد مطلب: MTY2OTA5
 

 
کیمیا سامانه