کارشناس علوم سیاسی؛

نباید در مقابل معامله قرن سکوت کرد/ مردم در راهپیمایی روز قدس پاسخ خیانت کثیف معامله قرن را می‌دهند

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۹ / خرداد / ۱۳۹۸
Share/Save/Bookmark
کارشناس علوم سیاسی گفت: راهپیمایی روز قدس را نه تنها یک وظیفه انسانی بلکه راهکار جدی برای مقابله با تهدیدهای آمریکا
نباید در مقابل معامله قرن سکوت کرد/ مردم در راهپیمایی روز قدس پاسخ خیانت کثیف معامله قرن را می‌دهند
 

به گزارش سفیر هراز، روز جهانی قدس با پیشنهاد رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز همبستگی با مردم فلسطین و مخالفت با سیاست های صهیونیستی شکل گرفت.

امسال نیز مانند سالهای گذشته بیش از 950  شهر تا میعادگاه نماز جمعه به راهپیمایی می پردازند و بیش از 4 هزار خبرنگار، عکاس و تصویربردار این روز را پوشش خبری می دهند، که از این بین 250 نفر رسانه های خارجی هستند تا ثبت جهانی کنند.

منیژه  رحمانی در گفتگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به اینکه امسال روز قدس از حساسیت بالایی برخوردار است، گفت: استکبار جهانی تلاش می کند تا در معامله قرن، ماهیت فلسطین را تنزل دهد و هزینه این مسئله را در نشست آتی بحرین، کشورهای منطقه را به پای معامله بر سر آرمان های فلسطین کشانده است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس حرکت نمادین صرف نیست، عنوان کرد: فرصتی است تا افکار عمومی جهان از مظلومیت فلسطین و معامله کثیف قرن آگاه شوند تا علیه آن موضعگیری کنند.

کارشناس علوم سیاسی ادامه داد: همانطور که اقدامات آمریکا در مورد انتقال سفارت از تلاوی به قدس با سایر کشورها همراه نشد.

وی به تلاش مثلت آمریکا، صهیونیست و آل سعود برای سرانجام رساندن معامله قرن اشاره کرد و گفت: براساس این طرح تمام آرمان های فلسطین تنزل خواهد یافت؛ قدس به صهیونیست واگذار، فلسطین خلع سلاح شود و بازگشت آوارگان به سرزمین شان منع شود، که ظلمی بزرگ خواهد بود.

رحمانی نشست بحرین در تیرماه را در خصوص این طرح خواند و اظهار کرد: کشورهای عربی با وابستگی بیش از حدشان به آمریکا، زمینه این طرح را فراهم کرده اند، که در صورت سکوت جهان اسلام اتفاقات ناخوشایندی را باید انتظار داشت.

وی افزود: هرچند این طرح واکنش های بدی از سوی کشورهای اسلامی و اروپایی داشته بطوری که سفیر فرانسه این طرح را شکست خورده دانست.

این کارشناس مسائل سیاسی به دلایل حمایت همه جانبه و بدون وقفه آمریکا به اسرائیل بیان کرد: نفوذ آنان در اقتصاد، فرهنگ و سیاست آمریکا، که به دلیل حضور صد درصدی در انتخابات بخصوص ریاست جمهوری و دوم منابع مالی است، تا جایی که دولت مردان آمریکا جرات مخالفت با منافه اسرائیل را ندارند.

وی به رسانه های تحت حاکمیت صهیونیست در آمریکا اشاره کرد و گفت: روزنامه های چون نیویورک تایمز، لس آنجلس تایمز، وال استریت ژورنال و شبکه های تلوزیونی ABC، NBC، CBS، CNN است که به افکار عمومی جهت می دهندف بخصوص در زمان انتخابات ریاست جمهوری، به همین خاطر است که اگر ریس جمهوری نتواند مواضع اسرائیل را در نظر بگیرد باید قدرت را کنار بگذارد، همانطور که برای ترور کندی و ترک کارتر و بوش پدر از ریاست جمهوری اتفاق افتاد.

رحمانی راهپیمایی روز قدس را نه تنها یک وظیفه انسانی بلکه راهکار جدی برای مقابله با تهدیدهای آمریکا خواند و خاطرنشان کرد: محکوم کردن این غده سرطانی در این سالها تاثیر بسزایی داشته است، امروز به جای سنگ، با موشک جواب اقدامات صهیونیست را می دهند و شاهد هستیم که مقاومت از گذشته پر قدرت تر شده تا جایی که توان نظامی آمریکا و اسرائیل را زیر سوال می برد.

.وی در پایان تصریح کرد: کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا این وصیت امام علی ع به فرزندش است که باید سرلوحه زندگی ما قرار بگیرد.


 


 

 

کد مطلب: MTY2ODMz
 
 
کیمیا سامانه